
Kozsokár Attila, a Közművek Rt. igazgatója: „Nekünk az a feladatunk, hogy a víz legyen tiszta és folyamatosan elérhető!”
Fotó: Bús Ildikó
A szolgáltatás minőségének javítását tűzte ki legfőbb céljául idénre Kozsokár Attila, a háromszéki Közüzemek Rt. igazgatója. Ennek érdekében a megye azon négy városában – Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón –, ahol a cég gondoskodik a víz- és szennyvíz-szolgáltatásról, több javítást is terveznek.
2023. január 23., 18:462023. január 23., 18:46
2023. január 23., 18:512023. január 23., 18:51
Tavaly év végén a Közüzemek Rt. benyújtott egy kétmillió euró értékű pályázatot, amit intelligens vízórák szerelésére, a rendszer távoli vezérlését lehetővé tévő automatizálásra, a nagy egységet alkotó hálózati részek kisebb szektorokra történő felosztására fordítanak majd – számolt be Kozsokár.
A háromszéki megyeszékhelyen a Grigore Bălan sugárút Csíki és Híd utcák közötti szakaszán cserélnek vezetéket, vizet vezetnek a Dohány és a Miorița utcákban – ez utóbbiban szennyvíz- és esővíz-elvezető csöveket is lefektetnek.
– már csak a Gyár utcában maradt egy kevés munka, amit az ígéret szerint az év első részében elvégeznek.
Kézdivásárhelyen a Csernátoni út vezetékcseréjével sok gond megoldódott az ivóvíz-szolgáltatás terén
Fotó: Tofán Levente
A Kert utcában víz- és szennyvízvezetékeket fektetnek le majd, illetve a Luther Márton és Domokos Pál Péter utcákba bekötik a vizet, és rácsatlakoztatják a szennyvízhálózatra.
Kovászna városában a Mihai Eminescu utcában két munka is zajlik, a bal oldali épületeket ellátó szennyvízvezetékeket kell cserélni, ezt kiemelten fontosnak határozta meg az igazgató. Egy nagy méretű vízvezeték cseréjéről van szó, amire pályázati forrást keresnek, hiszen mostani árak szerint 3,5 millió lejbe kerülne a beruházás, ami mind a szolgáltatónak, mind az önkormányzatnak óriási költséget jelent. Ezen kívül az Esthajnalcsillag és a Nyíralja utcákban tervez vízvezetékcserét a cég.
Bodzafordulón a Mihai Viteazul utcában a városi kórház irányába fektetnek le 400 méteren új vezetéket, ez a munkálat nemsokára kezdődik. Ugyanitt megejtenek egy korábbi pályázatok révén megnyert, de a kivitelező által el nem végzett csatornacserét is.
– fogalmazott az igazgató.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
szóljon hozzá!