
Fotó: Kovászna Megye Prefektusi Hivatala
„Szerdán 10 órakor megszólalnak a szirénák. A gyakorlat az országos polgári védelmi hét része, ez esetben a lakosságnak nincs semmilyen teendője” – hívta fel a figyelmet februári sajtóértekezletén Kovászna megye prefektusa. Ráduly István az útlevélosztály tavalyi mérlegét is ismertette.
2023. február 28., 17:232023. február 28., 17:23
A prefektus a szirénapróbák szükségességéről érvelt, majd ismertette is a négyféle szirénahangot, hogy a lakosság legyen tisztában azzal, hogy mit jelentenek.
Katasztrófariasztás esetén ötször egymás után megismételt, egyenként 16 másodperces hangjelzést adnak le, közötte 10 másodperc szünettel.
Légi előriasztáskor háromszor egymás után megismételt, egyenként 32 másodperces hangjelzés szólal meg, közötte 12 másodperc szünettel.
Amikor légi riasztás van, akkor tizenötször egymás után megismételt, egyenként 4 másodperces hangjelzést hallunk, közötte 4 másodperc szünettel; a riasztás feloldását pedig egy egyenletes, 2 perces szirénázás jelzi.
„A próbariasztásnak nem az a szerepe, hogy valakit megijesszen, hanem az, hogy felkészítsen egy esetleges vészhelyzetre. Ezen belül a szirénapróbának hármas haszna van:
– hangoztatta Ráduly.
A kormánymegbízott arról is beszámolt, hogy az elmúlt hétvégén a sepsiszentgyörgyi gépkocsivezetői jogosítvány-kibocsátó hivatal munkatársai
Rico Racoviță rendőrfőbiztos, szolgálatvezető szerint „minden tökéletesen ment, nem volt semmi gond, a várakozási idő két hétre csökkent”.
A prefektus összefoglalta az útlevélosztály 2022-ben végzett munkáját. Az Alina-Dana Ioniță rendőrbiztos által vezetett szolgálatnál az eddigi legtöbb, 15 741 kérelmet vettek át, ez 80 százalékkal több, mint egy évvel korábban (8710), a következőképpen:
A kérések több mint 40 százalékát (6576) más megyékben lakóhellyel rendelkező személyek tették le.
Sepsiszentgyörgyön a kizárólag Kovászna megyében lakóhellyel rendelkező állampolgárok kérelmeit dolgozzák fel. Összesen 16 221 (egy évvel korábban 7825) kérelmet oldottak meg. Ezekből 13 103 kérést a megyeszékhelyen vettek be, 1010-et az ország más megyéiben adtak le, és 1009 kérést Románia külföldi diplomáciai és konzuli képviseleteinél vettek át. 1099 kérésben ideiglenes útlevélért folyamodtak.
A feldolgozott kérelmek eredményeként összesen 6362 (2021-ben 4802) útlevelet adtak át a kérelmezőknek a kiszolgáló pultnál:
2022-ben 647 Kovászna megyei személy jelentette be, hogy elveszítette útlevelét, 15 útiokmány pedig megrongálódott (2021-ben összesen 417 útlevél veszett el vagy rongálódott meg).
– mondta el Ráduly István.
A prefektus folytatja minden hónap első csütörtökén esedékes, kihelyezett meghallgatás-sorozatát, március 2-án 12 órakor a Kovásznai Polgármesteri Hivatalban várja az érdeklődőket. Iratkozni a 0267-315 444-es telefonszámon lehet.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!