
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Erdőtűzhöz riasztották a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltókat a Csofronka-csúcs és a Pongrác-tető környékére szombat reggel. Körülbelül öt hektár erdőgazdálkodási terület égett le – számol be közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2021. október 09., 12:002021. október 09., 12:00
Tűz ütött ki Gyergyószéken, a Csofronka és Pongrác-tető környékén szombat reggel. A helyszínre elsőként a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltóság kilenc tagja érkezett egy felszerelt járművel. Ezt követően a gyergyószentmiklósi önkéntes tűzoltók és az erdészeti szakemberek is a helyszínre siettek.
A tüzet végül sikerült megfékezniük, a leégett területet körülbelül 5 hektárra becsülik, ahol erdőgazdálkodás zajlott. A tűzoltósági közlemény szerint noha sikerült megfékezni a lángokat, még fennáll a tűz továbbterjedésének a veszélye, ezért továbbra is dolgoznak a tűzoltók az érintett területen.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!