
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Mészáros János
Az elmúlt 24 órában 81 koronavírus-tesztet végeztek el Kovászna megyében, ebből 13 bizonyult pozitívnak – tájékoztat kedden a prefektúra. Egy nap alatt ugyanakkor 116 fertőzöttet nyilvánítottak gyógyultnak.
2020. december 01., 18:292020. december 01., 18:29
A keddi adatok szerint 154 személy van intézményes karanténban, 781 esetben rendelték el a lakhelyi elkülönítést, mert fennáll a fertőzés gyanúja.
Az ellenőrzések során 49 személyt megbírságoltak, mert nem viselték a védőmaszkot, ők összesen 7700 lej bírságot fizetnek be az államkasszába, volt akit csak figyelmeztetésben részesítettek. Egy személyt 500 lejre bírságoltak, mert nem tartotta be az éjszakai kijárási tilalmat, egy személyt ezer lejre büntettek közrend-háborításért.
Tizenegy településen a fertőzési incidencia meghaladja a 3 ezreléket, a városok közül ezek között van Sepsiszentgyörgy és Kovászna. Harmincegy településen 1,5 és 3 ezrelék között van a mutató, huszonhét településen 1,5 ezrelék alatt.
Ötvenöt háromszéki településen nincs egyetlen hivatalosan kimutatott koronavírus-fertőzés sem.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
szóljon hozzá!