
Fotó: Bodor Tünde
Sziszifuszi küzdelmet folytat a sepsiszentgyörgyi önkormányzat az egyre növekvő városi gépjárműállománnyal, az autótulajdonosok nagy részének pedig a parkolóhelyekért kell egyre jobban harcolnia, noha azok közül a béreltek és lelakatoltak sokszor üresen állnak. Mindezek miatt a város vezetősége új parkolási stratégia kidolgozását érzi szükségesnek, amelynek az lenne a lényege, hogy a megyeszékhelyen sehol ne legyen ingyenes a közterületen való parkolás, még a lakónegyedekben sem.
2024. február 21., 18:082024. február 21., 18:08
2024. február 21., 18:512024. február 21., 18:51
Bár ez az új stratégia még alakulóban van, részleteiben nem kidolgozott, az önkormányzat által követett elvről annyit elárult Tóth-Birtan Csaba alpolgármester, hogy az eddigi parkolóbérlési rendszeren változtatnának. Ez jelenleg úgy működik, hogy a gépkocsi-tulajdonosok a városháza által kiírt liciten szerezhetik meg a tömbházuk melletti parkolóhelyek egyikét, és azt lakattal védhetik meg attól, hogy más elfoglalja.
Ehhez képest
Az új parkolási rendszerről Antal Árpád polgármester is említést tett egy (We radionak adott) nyilatkozatában: az országosan is újdonságot jelentő rendszer úgy működne, hogy a parkolóhelyek tulajdonosai egy applikáción keresztül jeleznék, milyen időintervallumokban szabad a hely, ezalatt pedig oda mások is parkolhatnának. Ezt a stratégiát még ebben az évben véglegesítené a város.
Fotó: Bodor Tünde
Korábban a helyi roncsautóprogramot is azzal a céllal vezette be az önkormányzat, hogy a közterületeken veszteglő, használaton kívüli autókat leadhassák tulajdonosaik, és így parkolóhelyek szabaduljanak fel, illetve a város is megszabaduljon a parkolóhelyeket foglaló, elhasznált járművektől. E programnak köszönhetően
A legfrissebb adatok szerint 22 677 személyautó van bejegyezve Sepsiszentgyörgyön – gyakorlatilag szinte minden második lakosra jut egy –, ehhez képest pedig a város területén 4000 kibérelt parkolóhely van és 700 garázs, amelyekből viszont nagyon sok műhelyként, lomtárként van használva.
Fotó: Bodor Tünde
Ugyanakkor az utcák közül sok azért lett egyirányú, hogy azokban is szabályozhassák a parkolást.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!