
Fotó: Veres Nándor
Irodalmi estekkel, könyvbemutatókkal, közönségtalálkozókkal, zenei- és gyermekprogramokkal készülnek a 7. Csíkszeredai Könyvvásárra, amelyet május 12–15. között tartanak a szokásos helyen, az Erőss Zsolt Arénában.
2022. május 04., 14:202022. május 04., 14:20
Sajtótájékoztatón számolt be a város önkormányzata, a Bookart és a Gutenberg kiadó a jövő heti könyvvásárral kapcsolatos tudnivalóról. Mint jelezték, idén a Petőfi Kulturális Ügynökséggel bővült a szervezői csapat, így az eddigieknél is szélesebb körű programokra számíthat az érdeklődő.
– nyilatkozott Tőzsér László, a Gutenberg kiadó tulajdonosa.
A rendezvény az elmúlt években is nagy népszerűségnek örvendett: tavaly 23 kiadó és könyvkereskedés 22 standdal volt jelen a vásáron, emellett neves irodalmárokkal és zenekarokkal találkozhatott a közönség. „Az eddigi könyvvásárok alapozták meg, hogy mára igen nagy nevek is érdemesnek tartják részvételüket: a könyvvásár hagyományteremtővé vált, rangos magyarországi írók és intézmények egyaránt megjelennek az eseményen” – emelte ki Hajdú Áron, a BookArt igazgatója. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere hozzátette: „Azért tudunk ennyire erős könyvvásárt szervezni, mert Csíkszeredában a könyvkiadásnak hagyománya van.”
A részletes programot az esemény Facebook-oldalán lehet böngészni.
Fotó: Pinti Attila
Az Erőss Zsolt Aréna továbbra is szállást nyújt a tavaly januári csíksomlyói romatelepen történt tűzvész károsultjainak, ez azonban nem befolyásolja a könyvvásárt, mivel a rendezvényre külön bejáraton lehet majd belépni – akárcsak tavaly.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
szóljon hozzá!