
Kevesen mentek tovább üres kézzel
Fotó: Bodor Tünde
Évelő, egynyári, balkonládába való virágok, pozsgások, palánták, díszcserjék – nincs olyan városlakó, aki közvetlen környezete szépítésére ne találna valami neki való virágot, növényt a hétvégi sepsiszentgyörgyi virágávásárban.
2024. május 12., 14:412024. május 12., 14:41
2024. május 12., 14:422024. május 12., 14:42
Az önkormányzatnak alárendelt Urban Locato Kft. által május 1–12. között megrendezett hétvégi termelői virágvásárba tizennégy árus jelentkezett: Sepsiszentgyörgyről, Kilyénből, Illyefalváról, Maksáról, Gidófalváról, de még Marosvásárhelyről is. Ismét itt vannak azok a nagyszebeniek, akik virághagymákat és gumókat árusítanak: liliomfélék, tulipánok, nárciszok, amarilliszok, kánnák, dáliák, bazsarózsák és tubarózsák különleges fajtái csábították a vásárlókat.
Az árus, aki két hete is itt volt a városnapokon, megjegyezte, hogy akkor jól ment a vásár, de
A szomszédjában is inkább az aprópénzért (3–6 lejért) vihető kis cserepes büdöskéket, jégvirágot vitték, de keletje volt a 10–12 lejt kóstáló fűszer- és sziklakerti növényeknek is.
A felakasztható kaspókban számtalan fajta gyönyörű petúnia, futómuskátli, brazil tölcsérjázmin vonzotta a virágszerető embereket, ezek ára 35 lejtől kezdődött.
A szokásosan a hónap első hétvégéjén megtartott termékvásárt a május 1-je és az ortodox húsvét alkalmával járó állami szabadnapok felhalmozódása miatt erre a hétvégére halasztották, így kellemes sétát lehet tenni a városközpontban. A jövő havi termékvásár szintén csúszni fog egy hetet a június 1-jei gyermeknapi rendezvények miatt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
szóljon hozzá!