
Fotó: Brassói Regionális Híd- és Útügyi Igazgatóság
Újszülött őzgidát és baglyot mentettek a Brassói Regionális Híd- és Útügyi Igazgatóság Kovászna megyei kirendeltségének munkatársai a 12-es országút mentén, Sepsibükszád közelében.
2024. május 30., 16:322024. május 30., 16:32
Az őzgidára az út melletti sáncban találtak az utászok: egészséges volt, de nagyon megázott, ezért egy közeli erdős részre, egy nagy fa alá menekítették, hogy ne verje az eső. A mentési művelet közben azonban
Mindkettőt úgy vitték egy számukra kedvezőbb területre, hogy közben ne maradjon rajtuk emberi szagnyom: egy rögtönzött, ágakból font kosárszerűségben költöztették őket. Örömükre annak is tanúi lehettek, hogy
„Több kollégánk vadász, akik már korábban is vettek részt hasonló mentési akciókban, ezért is merészkedtek közbelépni” – közölte érdeklődésünkre Elekes Róbert, az útügyi igazgatóság szóvivője.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!