
Felvágott sétányok. Villanyvezeték sérült a Bethlen-negyedi parkban, a hibaelhárításon már dolgoznak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Napok óta sötétség van esténként a székelyudvarhelyi Bethlen-negyedi parkban, nem működik a közvilágítás – jelezte egy olvasónk. Észrevételét továbbítottuk a polgármesteri hivatalnak, meg is érkezett a válasz.
2021. október 19., 21:282021. október 19., 21:28
A helyszínen a gázmű végez vezetékcserét, munkálatok közben pedig elvágtak egy villanyvezetéket. Jelenleg annyit látnak a villanyműveknél, hogy melyik részen lehet a baj – mondta el lapunknak a hivatal sajtószóvivője. Zörgő Noémi hozzátette,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyúttal azt is elmondta, hogy a legrövidebb út az esetleges hibák kijavítására az, ha egyenesen a hivatalnak jelzik azokat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Amennyiben a polgármesteri hivatal bármelyik osztályának feladatkörébe tartozik, azt azonnal értesíteni tudják. Ha pedig valamelyik szolgáltató feladata – például hulladékgazdálkodási vállalat, villany- gáz- vagy vízművek –, akkor azoknak jelzik a bejelentés alapján. Így sokkal gyorsabban jut el hozzájuk az információ, és a megoldás is gyorsabb lehet – tette hozzá.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
szóljon hozzá!