
Magyar tannyelvű iskolára, rehabilitációs központ létesítésére gyűjtenek
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egymillió euróra van szüksége az Erdélyi Magyar Látássérültekért Egyesületnek (EMLE), amelyből rehabilitációs központot, valamint a látássérültek számára iskolát hozna létre. A februárban meghirdetett adománygyűjtő akciójuk során eddig az összegnek csupán töredéke gyűlt össze, így továbbra is a magyar közösségek segítségére számítanak.
2021. július 13., 18:032021. július 13., 18:03
2021. július 13., 20:352021. július 13., 20:35
A látássérültek számára kialakított, Romániában egyedinek számító magyar tannyelvű bentlakásos iskola létrehozásáért, valamint egy rehabilitációs központ megépítéséért küzd az egyesület, amihez nagyjából egymillió euróra van szükségük.
– közölte Butu Arnold Csaba, az egyesület elnöke. Ő jónak ítélte az eredményt, hiszen bejegyzéseikkel több tízezer embert érnek el, de láthatóan így is sok pénzre van még szükségük a célösszeg eléréséhez. Butu arra is kitért, hogy eddig tizennyolc székelyföldi helyszínen helyeztek ki adománygyűjtő dobozokat a magyar közösség segítségére számítva.
„Azon dolgozunk, hogy Erdély-szerte lehetőséget teremtsünk a magyar közösségeknek arra, hogy támogassák ezt az ügyet” – mondta Máté Zsolt, az EMLE alelnöke. Ennek érdekében partnerségi szerződést kötöttek a Romániai Magyar Cserkészszövetséggel, de kora őszig várhatóan más magyar szervezetekkel is megegyeznek. Hozzátette,
Az egyesület vezetője arra is kitért, hogy változtak a tanintézménnyel és a rehabilitációs központtal kapcsolatos terveik, hiszen végül nem bizonyultak megfelelőnek a korábban kiszemelt helyszínek. Csak annyit árult el, hogy mindenképp egy ingatanban alakítanák ki az iskolát és a központot.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
szóljon hozzá!