
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem tett eleget a rendőrök hang és fényjelzéseinek, inkább menekülőre fogta egy sofőr szerdára virradóra, Csíkszereda közelében, de nem jutott messzire: kerítésnek ütközött. Mint kiderült volt oka menekülni: erősen ittas állapotban vezette az autót.
2024. szeptember 25., 16:272024. szeptember 25., 16:27
Kerítésnek ütközött autójával egy rendőrök elől menekülő férfi szerda reggel. Mint a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közli: a járőrszolgálatot teljesítő rendőrök a 12A jelzésű országút Csíkszeredát Szépvízzel összekötő szakaszán akartak megállítani egy autót, ennek érdekében, hang és fényjelzést is kapcsoltak a járőrautón.
Mint kiderült az autót egy 30 éves férfi vezette, aki utasával egy 40 éves férfival utazott a gépjárműben, az ütközés következtében pedig mindketten megsérültek. A fiatal sofőrt a rendőrök alkoholszondával tesztelték, és mint kiderült okkal menekült:
Ugyanaznap, a maroshévízi rendőrök is fülön csíptek egy 34 éves helybéli férfit, akiről szintén kiderült, hogy alkohol befolyása alatt vezetett, ugyanis amikor megállították a rendőrök alkoholszondával tesztelték, amely jelentős, 1,21 mg/liter légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből.
A hatóságiak mindkét esetben eljárást indítottak.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság narancssárga riasztást adott ki szerda estére következő Maros megyei településekre: Szováta, Sóvárad, Makfalva, Székelybere, Nyárádremete, Nyárádmagyarós és Kibéd.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.
szóljon hozzá!