
Képünk illusztráció
Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Megvesztegetési kísérlet miatt emeltek vádat egy háromszéki férfi ellen – tájékoztatott pénteken a Kovászna megyei ügyészség.
2021. január 08., 15:532021. január 08., 15:53
2021. január 08., 16:082021. január 08., 16:08
A férfi ellen már korábban bűnvádi eljárás indult, mert fogvatartott egy kiskorú lányt, és szexuális kapcsolatot létesített vele.
Azt próbálta elérni a megvesztegetéssel, hogy ne vonják felelősségre, és a kiskorút, akivel szexuális kapcsolatot létesített, ne vigyék haza a szülei lakásába.
A kiskorú elleni nemi erőszak és fogva tartás ügyében a sepsiszentgyörgyi bíróság folytatja az eljárást. A megvesztegetési kísérlet miatt a Kovászna Megyei Korrupcióellenes Igazgatóság munkatársait bevonva indítottak nyomozást, a vádiratot a megyei törvényszékre továbbították.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
szóljon hozzá!