
A Telecom telefontársaság tulajdonosként ajánlatot tett a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, a város pedig úgy döntött, él az elővásárlási jogával, és megveszi a telefonpalotaként ismert belvárosi ingatlant.
2017. augusztus 30., 19:192017. augusztus 30., 19:19
2017. augusztus 31., 16:262017. augusztus 31., 16:26
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester elmondta, a cég hivatalos levélben értesítette őket, hogy jelentkezett egy vevő, aki 960 ezer euróért megvenné az épületet, és ha az önkormányzat élni kíván az elővásárlási jogával, akkor ezen az áron megveheti.
A testület elfogadta az ajánlatot, így hamarosan sor kerül a vásárlásra. A városvezetés egyébként már évek óta próbálja megvásárolni az épületet, hiszen azt bérli a telefontársaságtól, ott működik több irodája, a pénzügyi hivatal az ügyfélszolgálattal, valamint az Erdélyi Művészeti Központ.
József Álmos önkormányzati képviselő a keddi tanácsülésen arra kérdezett rá, mi lesz a posta sorsa, hiszen az intézmény az egykori Hungária szállóban működik, ami teljesen elhanyagolt, a műemlék épület már omladozik.
– jegyezte meg a helytörténész tanácsos.
Tóth-Birtan Csaba hangsúlyozta, amíg a posta nem adja el a műemlék épületet, tehetetlenek, noha kirótták rá az ötszörös adót, amiért nem újította fel a székházát. A terv különben az volt, hogy a postának felajánlják a telefonpalota egy részét, ha eladja a Hungária szállót, ám az állami vállalat vezetői nem mertek belemenni az adásvételbe vagy a cserébe.
Különben a telefontársaság belvárosi ingatlanja is korábban évekig üresen, romos állapotban rontotta a városképet. Végül a tulajdonos vállalta, hogy felújítja, az önkormányzat pedig, hogy havi nyolcezer euróért bérleti szerződést köt a társasággal. Az épület tükörborítást kapott, így ma már belesimul a városképbe.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!