
A Telecom telefontársaság tulajdonosként ajánlatot tett a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, a város pedig úgy döntött, él az elővásárlási jogával, és megveszi a telefonpalotaként ismert belvárosi ingatlant.
2017. augusztus 30., 19:192017. augusztus 30., 19:19
2017. augusztus 31., 16:262017. augusztus 31., 16:26
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester elmondta, a cég hivatalos levélben értesítette őket, hogy jelentkezett egy vevő, aki 960 ezer euróért megvenné az épületet, és ha az önkormányzat élni kíván az elővásárlási jogával, akkor ezen az áron megveheti.
A testület elfogadta az ajánlatot, így hamarosan sor kerül a vásárlásra. A városvezetés egyébként már évek óta próbálja megvásárolni az épületet, hiszen azt bérli a telefontársaságtól, ott működik több irodája, a pénzügyi hivatal az ügyfélszolgálattal, valamint az Erdélyi Művészeti Központ.
József Álmos önkormányzati képviselő a keddi tanácsülésen arra kérdezett rá, mi lesz a posta sorsa, hiszen az intézmény az egykori Hungária szállóban működik, ami teljesen elhanyagolt, a műemlék épület már omladozik.
– jegyezte meg a helytörténész tanácsos.
Tóth-Birtan Csaba hangsúlyozta, amíg a posta nem adja el a műemlék épületet, tehetetlenek, noha kirótták rá az ötszörös adót, amiért nem újította fel a székházát. A terv különben az volt, hogy a postának felajánlják a telefonpalota egy részét, ha eladja a Hungária szállót, ám az állami vállalat vezetői nem mertek belemenni az adásvételbe vagy a cserébe.
Különben a telefontársaság belvárosi ingatlanja is korábban évekig üresen, romos állapotban rontotta a városképet. Végül a tulajdonos vállalta, hogy felújítja, az önkormányzat pedig, hogy havi nyolcezer euróért bérleti szerződést köt a társasággal. Az épület tükörborítást kapott, így ma már belesimul a városképbe.
Miközben tavaly ilyenkor hőségriadó miatt figyelmeztettek a meteorológusok, idén pulóveres reggelre ébredtek a székelyföldiek. Július 24-én több településen alig haladta meg a hajnali hőmérséklet a 10 Celsius-fokot.
Újabb drágulás tapasztalható az üzemanyag-piacon, a benzin literenkénti ára több töltőállomáson is meghaladta a 9 lejt, a gázolaj ára pedig a 10 lejt közelíti.
Sokan még mindig tartanak a kontaktlencséktől, pedig ma már a kisgyermekektől az idősekig szinte bárki számára megoldást jelenthetnek. Bódi György, a brassói Best Optic optometristája szerint a legtöbb tévhit ideje lejárt.
A hadsereg radarrendszere péntekre virradóra dróncsoportot észlelt az ukrajnai oldalon, a romániai folyami határtól mintegy 33 kilométerre északra. Tulcea megye lakosságát Ro-Alert üzenetben figyelmeztették becsapódások veszélyére.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön figyelmeztetett arra, hogy a közalkalmazotti bértörvény elfogadásának elmulasztása 770 millió euró helyreállítási forrás elvesztésével járna, és nem eredményezne megtakarítást a bérkiadásokban sem.
Robbanás rongált meg péntekre virradóra egy libériai felségjelzésű szénszállító hajót Románia kizárólagos gazdasági övezetében, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 22 tengeri mérföldre délkeletre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
szóljon hozzá!