
Fotó: Egyfeszt
Gyergyószentmiklósra szólít az Egyfeszt július 31. és augusztus 3. között. Az összművészeti fesztivál idei kiadása is színvonalas, minőségi kulturális és zenei programokat kínál – jelentették be a szervezők.
2025. április 26., 19:242025. április 26., 19:24
Erdélyben példátlan produkciót láthatunk idén az Egyfeszt nagyszínpadán:
A Tisztelgés – ILLÉS 60 koncert rendezője Novák Péter.
Egy másik Egyfeszt estén Rúzsa Magdi biztosítja a hangulatot a nagyszínpadon.
Aki volt már az Egyfeszten, az tudja, hogy számos tematikus zenei és kulturális helyszín várja a kikapcsolódni vágyókat.
A Szanatórium kertben a jazz ígér felüdülést, olyan fellépőkkel, mint például a Hot Jazz Band. A Folkudvarban népi muzsika szól majd, a Livingroomban pedig alternatív zenére bulizhatunk. A Figura Színház- és Könyvudvarban írókkal, költőkkel, színművészeti produkciókkal találkozhat a közönség.
– véli a főszervező, Kassay Péter.
A fesztivál Facebook- és Instagram-oldala folyamatosan közli a híreket az újabb és újabb fellépőkről, programkínálatokról, újdonságokról. Fogynak az elővételes fesztiválbérletek,
Az Ifjúsági bérlet 199 lejbe, a Gyergyói bérlet (amit a Gyergyói-medencében élők vásárolhatnak meg) 229 lejbe kerül.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
szóljon hozzá!