
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Kihirdette Sepsiszentgyörgy önkormányzata a Virágos Sepsiszentgyörgy zöldövezeti szépségverseny győzteseit. A harmadik alkalommal megszervezett verseny során három kategóriában – lakónegyedi zöldövezet, erkély és kapu eleje – összesen 33 nevezés érkezett.
2022. július 07., 19:422022. július 07., 19:42
Az értékeléskor több szempontot is figyelembe vettek, mint például a telepített növényfajtákat, az övezetek tisztaságát és gondozottságát, de a befektetett munka mennyiségét is.
2022-ben Sepsiszentgyörgy legszebb zöldövezete, és egyben a verseny fődíjának, az önkormányzat által biztosított öntözőrendszernek a nyertese a szépmezői 6-os számú tömbház A lépcsőházához tartozik, amelyet Baricz Angela Claudia nevezett be. Második helyen végzett az Ilkei Magdolna által benevezett, a Lázár Mihály utca 63-as számú tömbházának D lépcsőházához tartozó zöldövezet. A harmadik díjat a szépmezői 5-ös szám alatti 9-es tömbház B lépcsőházának zöldövezete érdemelte ki Sárig Timea nevezésében.
A zsűri pontszámai alapján Sepsiszentgyörgy legszebb erkélyének tulajdonosa Cătălina Savin, a Nicolae Iorga utcából, második helyezett az Ág utcai Vlad Panaite erkélye, a harmadik díjat Benő Pálma kapta a Jókai Mór utcából.
A legszebb kapu elejét Petri Annamária gondozza a Gesztenye utcában, második díjas a Vadász utcai Páll Attila és Erzsébet, míg harmadik a Cigaretta utcai Incze Éva.
Továbbá minden személy vagy lakótársulás, aki a lakónegyedi zöldövezet kategóriába nevezett, ingyenesen részt vehet az önkormányzat 2023-as zöldövezetszépítési programjában, ami azt jelenti, hogy különböző javakat – cserjéket, virágokat, élő sövényt, kerítést, padot, fűmagot vagy termőföldet – igényelhet. A nyertes zöldövezetekről készült fotók Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának Facebook-oldalán találhatóak.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!