
A nyertes mézeskalácsok
Fotó: Kézdivásárhelyi Önkormányzat facebook oldala
Szeretne a jövőben cukrászattal foglalkozni az a fiatal lány, aki idén bezsebelte a legszebb, illetve legfinomabb mézeskalácsért járó díjat is a Kézdivásárhely Önkormányzata és a Wegener Pro Sanitate Alapítvány által meghirdetett versenyen.
2024. december 19., 20:112024. december 19., 20:11
2024. december 21., 17:052024. december 21., 17:05
Megnyílt csütörtökön a W. Wegener Parkban a Karácsonyi gyermekváros, melynek első programpontja az idei mézeskalács verseny díjainak átadása volt. Az okleveleket és ajándékcsomagokat Szilveszter Szabolcs, Kézdivásárhely alpolgármestere és Simon Császár Mária, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány képviselője adták át.
Fotó: Szabó Barbara
A mézeskalácsokat név nélkül, sorszámok szerint kóstolta végig a szakmai zsűri: Kocsis Katalin, kézműves édességek megálmodója, Csiszár Melinda, cukrászmester, a Süti Éden tulajdonosa, Farkas Gábor, mézeskalács-készítő mester és Szántó József, mézeskalács-készítő mester.
A zsűri szerint idén ugyan kevesebb mézes érkezett be, de a színvonal jóval magasabb volt a korábbi évekhez képest.
Összesített pontjaik szerint végül dicséretben részesült Deák Mária, Tusa Orsolya, Veres Réka, harmadik lett Dunca Erzsébet, második a Pro Special Egyesület,
Gergely Tímea vette át a legfinomabb és legszebb mézesekért járó díjat
Fotó: Szabó Barbara
A legpuhább mézeskalácsot idén Molnár Abigél sütötte, a legfinomabb reform mézeskalácsot pedig a Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ X. osztálya küldte be.
A legfinomabb és legszebb mézeseket Gergely Tímea sütötte, aki habár még csak 24 éves, de évek óta szeret sütni. A Kézdivásárhelyen élő lány a brassói Transilvania egyetemen végzett bank és pénzügy, majd pénzügyi management mesterszakon, de cukrász tanfolyamot is végzett.
– mondta el megkeresésünkre.
Tímea szeretne saját vállalkozást indítani
Fotó: Gergely Tímea
Hozzátette, mindig is segített édesanyjának a sütésben, így nem tudja pontosan, mikor alakult ki benne a cukrászat iránti szeretet.
„Ahogy idősebb lettem, magam álltam neki tortákat, süteményeket készíteni a családnak.
– fejtette ki Tímea.
Mint mondta, nemcsak karácsonykor kerül az asztalra náluk a mézeskalács, hanem húsvétkor, de akár az év bármelyik időszakában. Korábban is tervezte már, hogy benevez az önkormányzat által meghirdetett versenybe, de eddig végül mindig elmaradt.
A nyertes mézeskalácsok receptjét az évek alatt saját maga kísérletezte ki. Szerinte fontos, hogy
Kiemelte, az igazán finom mézeskalácsnak szeretettel kell készülnie, ez az egyik fontos pontja a receptnek.
Fotó: Szabó Barbara
Pénteken még várja a kicsiket a Gyermekváros
Állandó programokkal, előadásokkal várják pénteken is a kicsiket a W. Wegener Parkban. Fellépnek a Bambi Napköziotthon, valamint a Nagy Mózes Főgimnázium diákjai. Ezt követően a VigadóArt Dzsungel Bells című előadása tekinthető meg, az estet pedig áldással és a betlehemi láng átadásával zárják a napot. Pénteken is várja a gyerekeket a Zöld Nap Egyesület, továbbra is lehet utazni a kisvonattal, valamint vásárolni a karácsonyi vásárban. Lehetőség lesz lovas szánon közlekedni a Benji Állatvédő Egyesület jóvoltából, de a Mikulás is várja az éneklő, szavaló gyerekeket otthonában.
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.
Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.
A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.
Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.
Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
szóljon hozzá!