
A tervezett jégcsarnok látványterve
Fotó: Sepsiszentgyörgyi önkormányzat
Napokon belül aláírják a Sepsi Aréna mellett építendő új jégcsarnok kivitelezési szerződését – számolt be Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatóján.
2024. szeptember 12., 16:582024. szeptember 12., 16:58
Megkésve bár, az új sportlétesítményt a fejlesztési minisztérium finanszírozza az Országos Beruházási Társaságon (CNI) keresztül.
Ez vagy Szentgyörgyön vagy Bukarestben, de hamarosan megtörténik. Ugyanebben a helyzetben van a finanszírozó további két nagyberuházása is, a konstancai és Pitesti-i futballstadion – tájékoztatott Antal Árpád.
Ha ezután még megfelelő időjárás lesz, akár neki is foghatnak az építkezésnek.
Az új jégcsarnok korcsolyázási, sportolási és kikapcsolódási lehetőséget biztosít a lakosságnak, ugyanakkor
A 12 ezer négyzetméteres hasznos felülettel (ez egyenlő a Sepsi Aréna háromszintes épületének összterületével) és 7623 négyzetméter beépített területtel rendelkezik majd.
Továbbá helyet kap benne egy orvosi központ, melyet szükség esetén igénybe vehetnek a városlakók, de ugyancsak itt a sportolóknak is lehetőségük nyílik a felkészülésre vagy a sérülésekből való felépülésre.
A munkálatok 216,65 millió lejbe kerülnek, amiből Sepsiszentgyörgy önkormányzatának önrésze 4 millió lej.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
szóljon hozzá!