
Fotó: Veres Nándor
Közzétették a csíksomlyói pünkösdi búcsú programját, péntektől hétfőig több alkalommal is szentmisék és imádkozási, virrasztási lehetőségek lesznek – számol be a romkat.ro.
2024. május 06., 10:082024. május 06., 10:08
2024. május 06., 16:262024. május 06., 16:26
Az idei pünkösdi búcsú mottója „Újuljatok meg!” – a jelmondat a gyulafehérvári főegyházmegyében idén meghirdetett pasztorális évhez kapcsolódik, melynek témája „Imádsággal megújuló közösség.”
Pénteken, május 17-én a délután hat órai nyitó szentmisét követően, szombatra virradóan virrasztásra lesz lehetőség.
Szombaton, május 18-án reggel a kegytemplomban fél nyolctól szentmise kezdődik, 10 órától ünnepélyes rózsafüzért mondanak a Hármashalom-oltárnál. A kordon fél tizenegykor indul a nyeregbe a kegytemplomtól.
Ugyancsak szombaton délután öt órától csángó szentmisét tartanak a Szent Péter és Pál plébániatemplomban, a kegytemplomban pedig pünkösdi vigília szentmisét hat órától. Vasárnapra virradóan virrasztást tartanak a kegytemplomban.
Május 19-én, vasárnap reggel reggel hét és nyolc órától, majd fél tizenegytől és délután hat órától is szentmiséket tartanak a kegytemplomban.
Pünkösd hétfőn pedig szintén a vasárnapival megegyező lesz a szentmisék időpontja.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
Idén is töretlen népszerűségnek örvendett a Rádió GaGa Mikulásváró rendezvénye Székelyudvarhelyen: péntek délután több száz apróság várta szüleivel, nagyszüleivel a piros ruhás jótevőt a Riverside bevásárlóközpont melletti téren.
Kicsik és nagyok, szülők, nagymamák, baráti társaságok vették birtokukban pénteken este Marosvásárhely főterét, ahol megnyílt a karácsonyi vásár, felkapcsolták a díszkivilágítást. Idén sikerült helyivé és eredetivé tenni az ünnepi pillanatokat.
A sepsiszentgyörgyi motorosok idén is piros köpenyre cserélték a bőrkabátot, hogy szebbé tegyék az ünnepet a városban és környékén lakó gyerekek számára. A motoros Mikulások ezúttal a főtéri karácsonyfa körül is tettek egy kört.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő az úgynevezett Nordis-törvényt, amely egyebek mellett felső határt szab a lakásvásárláskor fizetett előlegnek.
szóljon hozzá!