
Fotó: Tamás Attila
Megújult arculattal, fejlett funkciókkal és sokféle szolgáltatással helyezték üzembe Csíkszereda új weboldalát, amit a sajtó képviselőinek is bemutattak csütörtökön.
2022. augusztus 04., 16:072022. augusztus 04., 16:07
2022. augusztus 04., 16:102022. augusztus 04., 16:10
Eseménynaptár, ügyintézés, várostörténeti áttekintés, hirdetések, hasznos információk, hírek és pályázatok:
Nem csak a szöveg betűméretét, hanem például a sorközt is igény szerint állíthatják a felhasználók, így például a látássérültek akadálytalanul használhatják azt.
Fotó: Tamás Attila
A honlapot sajtótájékoztatón mutatta be Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a honlap felújítását végőz cég képviselőinek jelenlétében, ahol elmondták, hogy a weboldal magyar és román nyelven is használható, valamint hogy
Bár a weboldal kialakításánál figyeltek a bővíthetőségre, vagyis arra, hogy tudja tartani a lépést a technológia újdonságaival, a rendszerben még nem működnek az okos szolgáltatások.
– fejtette ki a polgármester. Ennek értelmében például chatbotot helyeznek majd üzembe a weboldalon, amely a városlakók kérdéseire fog azonnali, standardizált, de szakmai válasszal szolgálni. A chatbot nevének meghatározásáért közvitát fog kezdeményezni az önkormányzat.
Fotó: Tamás Attila
Az eseménynaptár segítségével bárhonnan követhetik a csíkszeredai kulturális programkínálatot az érdeklődők, várostörténeti összefoglalót olvashatnak, a gazdaság fül alatt pedig vállalkozók gyűjthetik be a számukra hasznos információkat. Mindemellett
A városvezetés egyeztetett a szakirodákkal arról, hogy milyen szolgáltatásokat, információkat tartalmazzon a weboldal, amely egyeztetések nyomán állítottak össze egy tenderfüzetet.
Fotó: Tamás Attila
A megvalósításra négy cég pályázott, közülük a csíkszeredai székhelyű Magic Solutions nyerte a honlap elkészítésének jogát. A cég egyik képviselője, Balázs Előd a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kivitelezésnél első sorban az átláthatóságra figyeltek.
– fejtette ki. A honlap tervezéséért és kialakításáért Csatlós Sándor felelt, aki elmondta: a technológiai szempontok mellett az volt fontos számukra, hogy a felhasználók és a hivatali alkalmazottak számára is könnyen használható legyen a termék. A weboldalt 124 ezer lejből valósították meg.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!