
A pályázat révén a főtérnek is más képe lesz
Fotó: Pinti Attila
Pályázatokat hagyott jóvá Cseke Attila fejlesztési miniszter Gyergyószentmiklós számára: a város főtere és a régi mozi épülete újulhat meg az elkövetkező években.
2021. május 28., 15:082021. május 28., 15:08
2021. május 28., 15:132021. május 28., 15:13
Gyergyószentmiklós több mint húszmillió lejből rendezheti a város főterét és újíthatja fel az egykori mozi épületét a fejlesztési minisztérium támogatása révén.
„A tél elején lebontottuk a főtéri pergolát, és fel kellett mondjuk az összes bérleti szerződést a régi mozi épületében, mert ezek a támogatás feltételei voltak. Most zöld utat kaptunk arra, hogy elkezdjük a munkát” – mondta el Csergő Tibor gyergyószentmiklósi polgármester, aki szerint várhatóan elnyúlik a beruházás, hiszen előbb a terveket kell elkészíttetni, majd közbeszerzést hirdetni a kivitelezésre. Mint megtudtuk, beruházás önrésze ugyan két százalék, de akár a négy százalékot is elérheti az el nem számolható költségek miatt.
és ezáltal egy rangos kulturális intézménye lesz a városnak” – hangsúlyozta a polgármester.
Gyergyószentmiklóson sokak számára fájó pont a jelenlegi sétálóutca, amely nem mindig tudja betölteni a neki szánt rendeltetést az ott parkoló autók miatt. A pályázat révén a főtérnek is más képe lesz. „A város történelmi magját át lehet úgy alakítani, hogy az autós forgalom nagy része kiszoruljon innen, ehhez természetesen megfelelő parkolólehetőségeket kell majd biztosítanunk” – emelte ki Csergő Tibor.
A polgármester reményét fejezte ki, hogy legkésőbb 2024 elején át tudják majd adni a lakosságnak az átépített moziépületet, valamint a megújult főteret.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
szóljon hozzá!