
Jelentősen megugrott a koronavírussal kezeltek és fertőzésgyanús esetek száma a sepsiszentgyörgyi kórházban. Archív
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Nyolcról 31-re nőtt a sepsiszentgyörgyi kórházban kezelt koronavírusos esetek száma. A kórházigazgató az óvintézkedések és az időpontok betartását kéri.
2020. június 17., 19:592020. június 17., 19:59
2020. június 22., 11:112020. június 22., 11:11
Az óvintézkedések betartásának fontosságára hívja fel a figyelmet András-Nagy Róbert a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház igazgatója. Szerdai online sajtótájékoztatóján kifejtette, hogy
Jelenleg összesen harmincegy koronavírus-fertőzött vagy fertőzött-gyanús személy van a kórházban, miközben egy héttel ezelőtt összesen nyolcan voltak. Az igazgató elmondta, kilenc esetben még várják a koronavírus-teszt eredményét,
Huszonkét személy esetében már visszaigazolták a tesztek a fertőzést, közülük is egy beteg az intenzív terápiás osztályon van lélegeztetőgépen. További tizenhat beteg van a fertőző osztályon, és öt a sebészeten, ez utóbbiak sebészeti, ortopédiai és nőgyógyászati műtéti beavatkozáson estek át.
Hétfőtől a sepsiszentgyörgyi járóbeteg-rendelőintézet minden szakrendelője működik, az ellátás megszokott ütemben zajlik – mondta az igazgató. Megismételte a felhívását, hogy a betegek tartsák be az online kért időpontot, ne érkezzenek se korábban, sem későbben. Ugyanakkor egy újabb felhívást is kénytelen volt megfogalmazni, mert a tapasztalataik szerint a betegek egy része meg sem jelent a kapott időpontban.
– mutatott rá András-Nagy Róbert. Valószínűnek tartja, hogy ezekben az esetekben a beteg időközben elment magánrendelőbe, vagy másként megoldódott a problémája. Ugyanakkor arra kéri a lakosságot, hogy
Elsősorban a sürgősségek ellátására összpontosítanak a kórházi osztályok újraindítása után – szögezte le András-Nagy Róbert. Hozzátette: folyamatosan egyeztetnek a megyében levő kisebb, városi kórházakkal, mert
Az a munkamódszer körvonalazódik, hogy a következő időszakban a sürgős, súlyos és bonyolult eseteket látják el Sepsiszentgyörgyön, a városi kórházak a kompetenciájuknak megfelelően kezelik a többi beteget.
Az igazgató hangsúlyozta, minden kórházban ugyanolyan a szakorvosok felkészültsége, kompetenciája, csak a kórházak felszereltsége változik. Minden kórház maximálisan ki kell használja a saját kompetenciáját és infrastruktúráját, mielőtt úgy dönt, hogy továbbküldi a beteget – szögezte le András-Nagy Róbert.
Meglátása szerint országos szinten át kell szervezni az egészségügyi rendszert, csak akkor tudják tehermentesíteni a kórházakat, ha megfelelően finanszírozzák és működtetik az alapellátást, az otthoni beteggondozást, az idősek vagy a végső stádiumban levő betegek ellátására megfelelő központokat hoznak létre.
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
szóljon hozzá!