
A gyerekek körében gyakoriak a légúti betegségek. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Egy hét alatt több mint 2600 akut felső légúti fertőzéses esetet jegyeztek fel Kovászna megyében, csaknem 900 alkalommal gyerekek körében. Ezzel egy időben a tüdőgyulladások száma is növekedett.
2024. november 22., 14:272024. november 22., 14:27
Két héttel ezelőtt 2392 beteget jegyeztek fel, az elmúlt egy hétben azonban 2637-re növekedett az akut felső légúti fertőzések száma Háromszéken. A Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság adatai szerint a legtöbb esetet az 5–14 évesek (889), a 15–49 évesek (726) és a 2–4 évesek (509) csoportjában regisztrálták. 160 beteg kórházi kezelésre szorult.
A múlt héten influenzás megbetegedés ugyan nem volt, a tüdőgyulladások száma viszont növekedett: a korábbi 708-ról 746-ra emelkedett az esetek száma. 73-szor volt szükség kórházi kezelésre, a csecsemőktől egészen a nyugdíjas korosztályig terjedő korosztályokban.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
szóljon hozzá!