Az „Ismét megtörjük a csendet” mottóval beharangozott háromnapos rendezvényt idén második alkalommal szervezte meg az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF). A szervezők igyekeztek olyan programkínálatot nyújtani, amely minden fiatalt megszólít.
2021. október 03., 19:122021. október 03., 19:12
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az „Ismét megtörjük a csendet” mottóval beharangozott háromnapos rendezvényt idén második alkalommal szervezte meg az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF). A szervezők igyekeztek olyan programkínálatot nyújtani, amely minden fiatalt megszólít.
2021. október 03., 19:122021. október 03., 19:12
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az Udvarhelyi Fiatal Fórum által a hétvégén megszervezett UFF-napokon kerekasztal-beszélgetések, kézműves vásár, pólóturi, valamint humorprogram, karaoke-est, filmvetítések és sok koncert is volt a székelyudvarhelyi Kossuth-udvarban. Ugyanakkor gondoltak a szervezet egykori tagjaira is, akiket szintén szívesen láttak tapasztalatcserére és egy kis nosztalgiázásra.
Voltak állandó programok is, mint például a gyereksarok, ahol önkéntesek vigyáztak a kicsikre, illetve kiállítás és fotósarok is, ahol a Székelyföldi Legendárium rajzfilmsorozatának epizódjait lehetett megnézni.
A szervezők a környezettudatosságot szem előtt tartva a rendezvény helyszínét kizárólag újrahasznosított anyagokból készítették.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!