
Fotó: Pinti Attila
Gyakran az egészségügyi alkalmazottakon csattannak a szigorító intézkedések, fogalmazták meg szerdán online sajtótájékoztatón a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház vezetői. András-Nagy Róbert kórházmenedzser példaként említette, hogy a kórházi látogatás betiltása rengeteg kényelmetlenséget okoz a betegeknek, a hozzátartozóknak, és az alkalmazottaknak is.
2020. december 02., 22:002020. december 02., 22:00
„Ilyen helyzetben a kapcsolattartás, a kommunikáció nehézséget jelent. A betegek, hozzátartozók elégedetlenek, úgy érzik nem kapnak megfelelő válaszokat, vádaskodnak. Mindez nem a kórházi alkalmazottakon múlik. Folyamatosan keressük a megoldást, hogy a betegellátás mellett a tájékoztatásra is legyen idő és mód” – mondta az igazgató.
Rosu Mátyás orvosigazgató felidézte, hogy a járvány előtti időkben sokan enyhébb kórképpel is bekerültek a kórházba, például ha lakhelyükön nem volt lehetőség az ellátásukra.
–szögezte le az orvos. Jelenleg a sepsiszentgyörgyi kórházban 252 beteget kezelnek, az elmúlt harminc napban összesen 1219 beutalás volt. A betegek közül jelenleg 82 eset visszaigazoltan koronavírus-fertőzött, 15 esetben fennáll a fertőzés gyanúja, a teszteredményre várnak.
Az intenzív terápián tizenkét beteget kezelnek, közülük két esetben még nem igazolták vissza a koronavírus-fertőzést, további két beteg lélegeztetőgépen van.
November 25-e óta 55 gyógyult fertőzöttet engedtek haza, ebben az időszakban 13 koronavírus-fertőzéshez köthető haláleset történt. Az elhunytak életkora 76-92 év között volt, mindannyiuknak voltak társbetegségeik: Parkinson-kór, Alzheimer-kór, agyvérzés utáni állapot, súlyos cukorbetegség és veseelégtelenség.
A moduláris sürgősségépületben megnőtt az oxigénfogyasztás, így már nem tudják a szükségleteket palackokkal kielégíteni. Rosu Mátyás elmondta, sok súlyos állapotban levő beteg érkezik a sürgősségre, kétoldali tüdőgyulladással, ők addig is oxigénterápiára szorulnak, amíg minden vizsgálatot elvégeznek, és eldöntik, melyik osztályra utalják be őket. A beszállítók jelezték, hogy nem tudják a szükséges ütemben biztosítani az oxigénpalackot, ezért a vésztartalék oxigéntartályukat átköltöztetik a moduláris sürgősség mellé. Hogy az ellátás biztonságos legyen a héten beszerelnek egy második áramhálózatot, majd két három héten belül beüzemelik az oxigéntartályt. A második tartályból megnövelték a kapacitást a koronavírus-fertőzötteket ellátó fertőző osztály felé, mondta András-Nagy Róbert igazgató.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
szóljon hozzá!