
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Elérhető a sepsiszentgyörgyi önkormányzat honlapjára integrált ügyfélportál, a polgárok egyéni fiókot hozhatnak létre és azon keresztül kommunikálhatnak a polgármesteri hivatallal.
2022. október 06., 17:322022. október 06., 17:32
Csütörtökön Tóth-Birtan Csaba alpolgármester mutatta be a szolgáltatást, az újságírók ki is próbálhatták, létrehozva saját fiókjukat. „A rendszer még tökéletesítésre szorul, a felhasználói élmény még szögletes, de azért indítjuk el, mert a visszajelzések alapján jobban lehet csiszolni” – mutatott rá az alpolgármester.
A saját ügyfélfiók létrehozása után egyszer be kell menni a polgármesteri hivatal ügyfélszolgálati irodájába, ahol megtörténik az azonosítás, és azután aktiválják a szolgáltatást. Fiókot természetes vagy jogi személyként, sőt valakinek a megbízottjaként is lehet nyitni, nemcsak a sepsiszentgyörgyi lakhellyel rendelkezők regisztrálhatnak, mert amint Tóth-Birtan Csaba fogalmazott, bárkinek lehetnek „ügyei” a városban.
Az adók és illetékek kifizetéséhez az oldal átirányít az országos ghiseul.ro honlapra. Ugyanakkor több tucat formanyomtatvány érhető el. A szolgáltatást folyamatosan bővítik és fejlesztik, több űrlapot töltenek fel, mondta el Kolumbán Levente, a hivatal munkatársa. Az ügyfélportálon keresztül a lakók kommunikálhatnak a hivatallal, nyomon követhetik az ügyintézésüket, a benyújtott kéréseikre ott kapják meg a választ.
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
szóljon hozzá!