
Elhanyagoltan, omladozóban. Sürgős beavatkozásra lenne szükség az épület megmentéséhez. Archív
Fotó: Beliczay László
A kormányhoz, a szakszervezetekhez, a helyi önkormányzathoz fordult felhívással Gheorghe Baciu a Népi Mozgalom Pártja (PMP) Kovászna megyei szenátora, kérve, hogy utolsó pillanatban lépjenek és mentsék meg az enyészettől a sepsiszentgyörgyi kultúrpalotát.
2020. május 04., 19:572020. május 04., 19:57
Felidézi, hogy nem tisztázott a tulajdonjog, a gazdátlanul maradt épületek országszerte elhagyottak, senki nem fektet be a karbantartásukba. Példaként a sepsiszentgyörgyi kultúrpalotát említi, amely szerinte 1975-ös átadásakor egy „építészeti ékszer” volt, mostanra üresen áll, kirabolták, az ablakait betörték, romhalmazzá vált. Emlékeztet, hogy
Arra kéri az érintetteket, hogy amíg a kormány megtalálja a megoldást a szakszervezeti vagyon jogutódlására, egyesítsék az erőiket, és mentsék meg a kultúrpalotát.
– fogalmaz beadványában a politikus. A folyamodványt elküldte a művelődési minisztériumnak, a prefektúrának, Kovászna Megye Tanácsának, Sepsiszentgyörgy önkormányzatának, és a szakszervezetek képviselőinek is.
Mint ismert, Sepsiszentgyörgy önkormányzata évek óta perel az egymillió lejt meghaladó adóhátralékért, ám a per húzódik, mert nem egyértelmű, hogy ki az ingatlan kezelője. Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere többször is rámutatott, hogy
Meglátása szerint amíg nem tisztázott a tulajdonjog, nem lehet közpénzt befektetni az épület felújításába.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
szóljon hozzá!