
Balró jobbra Rechitean Alexandru Marius tűzoltósági szóvivő, Alin Pahontu rendőr-, illetve Adrian Nichifor csendőrparancsnok
Fotó: Bodor Tünde
Gyerekeikkel rosszul bánó szülőkkel szemben jártak el, drogos sofőröket kaptak el, tüzet oltottak, autóra zuhant fától szabadították fel a járművet – igencsak szerteágazó a Nagyboldogasszony-napi hosszú hétvége mérlege a Kovászna megyei rendőrök, csendőrök és tűzoltók munkája tekintetében.
2024. augusztus 19., 17:592024. augusztus 19., 17:59
2024. augusztus 19., 21:382024. augusztus 19., 21:38
A közszférában dolgozók hosszú hétvégéje folyamán a Kovászna megyei rendőrség több mint száz fővel felügyelt a forgalom rendjére és a közrendre, utóbbira a csendőrséggel együtt.
Az augusztus 15-19. közötti időszak mérlegét Alin Pahonțu Kovászna megyei rendőrparancsnok, Adrian Nichifor csendőrparancsnok és a Kovászna megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség szóvivője hétfőn sajtótájékoztatón foglalta össze.
A hétvége rendőrségi mérlegében 54 bűncselekmény szerepel, 30 esetben tetten érték az elkövetőket. Az említettek közül 20 kihágás jogi természetű volt, 23 esetben pszichoaktív szerek vagy alkohol hatása alatt levő sofőröket és forgalomba be nem írt járművet vezető, vagy jogosítvány nélküli sofőröket sikerült kiszűrniük a forgalmi rendészeknek.
Az észlelt kihágásokért 364 bírságot róttak ki, 36 esetben közúti forgalmi vétség, 36 esetben közrend elleni vétség miatt, 4 esetben pedig a faanyag szállítására vonatkozó szabályok megszegése miatt. A négy nap alatt kirótt bírságok összege meghaladta a 220 ezer lejt.
A csendőrség 39 esetben járt el a négy nap alatt, összesen több mint 11 ezer lejre büntették a zavargókat.
Az említett időszak alatt öt személy került 24 órára a rendőrség fogdájába: ketten azért, mert Gidófalván összeverekedett; egy Bodzafordulón hőzöngött; két uzoni szülőt pedig gyermekeikkel való rossz bánásmód miatt vettek őrizetbe.
Rechițean Alexandru Marian, a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője beszámolt arról, hogy noha csak egy tűzeset volt az elmúlt négy napban, 80 esetben kérték a tűzoltóság segítségét.
ezek eltávolításához is szükség volt a tűzoltókra, de mozgásképtelen, túlsúlyos személyek szállításához, 65 esetben pedig elsősegélynyújtáshoz riasztották őket.
de csak mintegy 50 négyzetméteren károsodott a tető, a hat sertést sikerült kimenteni. Egy személy pánikrohamot kapott, őt kórházba szállították.
Amint azt már korábban megírtuk, vasárnap Oltszem közelében három autó ütközött, egy pedig azért rohant árokba, mert el akarta kerülni az ütközést. A szerencsétlen esemény nyomán az autók kilenc utasából heten szorultak sürgősségi, illetve kórházi ellátásra, egy gyermeket súlyos fejsérüléssel helikopterrel Marosvásárhelyre szállítottak, egy pedig visszautasította a kórházba szállítást.

Kilenc személyt – köztük két kiskorút – érintő autóbaleset történt vasárnap délelőtt a 12-es országút Sepsiszentgyörgy és Csíkszereda közötti szakaszán, a Kovászna megyei Oltszem közelében. Egy gyereket mentőhelikopterrel szállítottak kórházba.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!