
Fotó: Bagi József
Újabb évadára készül a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház: a 2021–2022-es idényben is minden korosztály számára terveznek előadásokat, sőt meghirdetik a gyerek- és ifjúsági bérleteket is.
2021. augusztus 30., 14:512021. augusztus 30., 14:51
2021. augusztus 30., 15:172021. augusztus 30., 15:17
Napokon belül, szeptember elején indítja a 2021–2022-es évadot a Figura Stúdió Színház, egyből egy turnéelőadással, hiszen Újvidéken (Szerbiában) vendégszerepelnek a Boldogtalanokkal szeptember 5-én és 6-án. Nagy kihívás lesz ez a turné – fogalmazott Albu István színházigazgató az újvidéki fellépés kapcsán, de kiemelte azt is, hogy a hamarosan induló évad egy nagy útkeresés is lesz, ugyanis még mindig több tényező befolyásolhatja tevékenységüket, de már nem akkora a bizonytalanság, mint az előző évben.
„Idén már van merszünk meghirdetni a gyerek- és ifjúsági bérletünket, nagyon fontosnak tartjuk a jövő nemzedéket. Bizonytalan a helyzet most is, mégis jobb mint eddig, így
Ha csak a járványhelyzetet nézzük, ha megint korlátozások lesznek, akkor szerencsésebb, kisebb szereposztású eladásokat létrehozni, amelyek könnyebben mozgathatók. Tavasztól remélhetőleg épületfelújításra is sor kerül a színházban, ezért is szükséges úgy terveznünk, ha költözni kell, könnyen tudjunk alkalmazkodni más helyszínekhez” – fogalmazott a tervek kapcsán Albu István színházigazgató.
Öt új előadással készül a Figura. Már szeptemberben bemutatják Kolozsi-Borsos Gábor egyéni előadását, a B.O.R.-t Márkó Eszter rendezésében, amelyet zenés gasztropuccsként határoznak meg az alkotók. Október folyamán Pierre de Marivaux drámája alapján mutatják be következő előadásukat Szeretők címmel, amelyet Visky Andrej állít színpadra.
A további próbafolyamatok közül kettő párhuzamosan zajlik, az egyik műben kizárólag színésznők, míg a másikban férfi színészek játszanak majd.
A nyár folyamán sem pihent a társulat, hazai és külföldi turnékon, fesztiválokon vettek részt: a Boldogtalanokat Kisvárdán, a Shakespeare Összes Rövidítve (S.Ö.R.) című előadást Záhonyban és Székelyudvarhelyen, a Tótékat Gyulán játszotta a társulat. A gyergyószéki EgyFeszt összművészeti fesztivál szervezésében is kivették részüket, hiszen a színház és könyvudvarért feleltek.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványát. Az ülésen 420 képviselő és szenátor vett részt.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
Közzétette friss időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre. A leghidegebb éjszakákon úgy tűnik, hamar túlleszünk.
A PSD támogatni fogja a szenátusban a környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt, mert Diana Buzoianunak vállalnia kell a politikai felelősséget a katasztrofálisan rossz döntések miatt – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
A kivágás időpontjától és a tárolás módjától is függ a természetes fenyő „élettartama”, ugyanakkor néhány egyszerű módszer már vásárlás előtt segíthet megállapítani, hogy mennyire friss a fa, ami lakásunkat fogja ékesíteni az ünnepek alatt.
Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét hétfőn exhumálták és az igazságügyi orvostani intézetbe szállítják boncolásra, miután az ügyészek gyanús haláleset ügyében eljárást indítottak – nyilatkozták az Agerpresnek ügyészségi források.
Az idei harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest 0,3 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában, miközben a nyugdíjasok átlagos száma 4,921 millióra nőtt – tájékoztatott hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért vasárnap este a bukaresti Victoriei téren.
szóljon hozzá!