
Több pénz jut a templomok felújítására, építésére. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Háromszor nagyobb keretet állapított meg az egyházak támogatására Kovászna Megye Tanácsa ebben az évben. Eddig évi 500 ezer lejes alapot különítettek el erre a célra, idén viszont 1,5 millió lejt hívhattak le a történelmi egyházak.
2017. június 05., 18:332017. június 05., 18:33
Az alapot két részre osztották, lehetett pályázni egyházfenntartásra és nagyobb lélegzetű megerősítési munkálatokra. Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke elmondta, azért háromszorozták meg a támogatást, mert azt tapasztalták, hogy beszűkültek az egyházak pályázati lehetőségei, így
Többek között 200 ezer lejt ítéltek meg a sepsiszentgyörgyi Gyöngyvirág utcai református templom építésére, 50–50 ezer lejjel támogatják az imecsfalvi római katolikus templom belső terének felújítását és a kézdiszentléleki római katolikus templom építését, 27 ezer lejjel a bodoki unitárius templom tetőzetének javítását, 70 ezer lejjel a sepsiszentgyörgyi ortodox katedrális tetőzetének javítását és a környezet rendezését – tájékoztatott a tanácselnök. A háromszéki történelmi egyházak a templomjavítás és működési költségek mellett például harang- és toronyóra-javításra, orgonarestaurálásra, szószékkorona-konzerválásra, kiállítótér-kialakításra, régészeti és külső falsíki kutatásra kértek és kaptak támogatást a megyei önkormányzattól. A 177 leadott pályázatból hármat kellett elutasítani, 145 projekt pedig nyert.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülőfalujában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
Meghaladta a literenkénti 9 lejt a standard gázolaj ára, standard benzint pedig már csak 8,5 lej fölötti összegért tankolhatunk a Rompetrol és az OMV töltőállomásokon Székelyföldön, miután pénteken újabb 9 banival emelkedett az üzemanyagok ára Romániában.
A tavaly februári 9,62 százalékról idén februárban 9,31 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány intézkedéseket fontolgat az üzemanyagárak emelkedésének mérséklésére, ha a közel-keleti konfliktus miatt a drágulás a következő időszakban is folytatódik.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
szóljon hozzá!