
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Háromszéken az elmúlt 24 órában 28 személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, ezzel a járvány kitörése óta megfertőződtek száma átlépte az ezret.
2020. szeptember 17., 17:182020. szeptember 17., 17:18
A prefektúra arról tájékoztat, hogy március óta 1017 háromszéki fertőződött meg koronavírussal, 744-et gyógyultnak nyilvánítottak, 29 beteg elhunyt. A csütörtöki adatok szerint az elmúlt 24 órában 331 tesztet végeztek le, 116 fertőzött van intézményes karanténban, és 371 személy lakhelyi elkülönítésben. Az ellenőrzések során ebben az időszakban 414 személyt igazoltattak, 39 céget, 28 járművet, 12 közszállítási járművet, és 43 vendéglátóipari egységet ellenőriztek. Egy személyt ezer lejre megbírságoltak.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
szóljon hozzá!