
Fotó: Bíró Blanka
Néhány tucatnyian gyűltek össze vasárnap délben Sepsiszentgyörgyön az Erzsébet parkban az 1989 decemberi eseményekre emlékezve. A megemlékezést az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) háromszéki szervezete szervezte.
2019. december 22., 17:092019. december 22., 17:09
„Tisztelegnünk kell a bátrak előtt, akik harminc évvel ezelőtt legyőzték a félelmet, a hitetlenséget és a megalkuvást” – mondta a rendezvényen Bálint József az EMNP Kovászna megyei elnöke. Meglátása szerint,
Bálint József szerint 1989 decembere az a ritka pont volt a történelemben, amely eltüntette a magyar-román ellentétet, „kár, hogy nem ez a nap Románia nemzeti ünnepe” – adott hangot véleményének.
Fotó: Bíró Blanka
Kovács István unitárius lelkész rámutatott 1989 decembere az igazi újjászületés esélyét jelentette a résztvevőknek, ezt nem lehet ellopni, bemocskolni.
Az emlékezők az esemény zárómozzanataként megkoszorúzták az 1989-es hősök kopjafáját.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!