
A tervezett beruházás révén elkerülnék, hogy tűz üssön ki a sepsiszentgyörgyi kórházban
Fotó: Pinti Attila
Oxigénkoncentrációt jelző riasztórendszerre pályáz a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórházat fenntartó Kovászna Megyei Tanács.
2021. július 22., 18:062021. július 22., 18:06
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a csütörtöki sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy nem szeretnének úgy járni, mint több hazai kórház, ahol tűz ütött ki az elavult oxigénhálózat miatt. A riasztórendszerrel a betegek és az egészségügyi alkalmazottak biztonságát szavatolják.
Tavaly egyébként másfélszeresére bővítették az oxigénhálózatot, így a kórházi ágyak 70 százalékánál van lehetőség oxigénellátásra.
Tamás Sándor a sajtótájékoztatón arra is kitért, hogy folyamatosan zajlik a kórház fejlesztése.
– mondta a tanácselnök. Jelenleg zajlik a sürgősségi osztály és a belgyógyászatnak otthont adó régi épület korszerűsítése és bővítése,
Ennek felét építkezésre fordítják, megháromszorozzák a sürgősség hasznos felületét, így eléri az ezer négyzetmétert, a másik feléből korszerű eszközökkel szerelik fel az osztályt.
A régi épület korszerűsítése kormánytámogatásból történik: ötmillió lejt biztosít az egészségügyi minisztérium, 10 százalékos önrészt a fenntartó megyei tanács.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!