
Fotó: Bíró Blanka
A Magyar Polgári Pártban (MPP) jó a hangulat, a nézeteltérések megoldódtak – mondta szerdai sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatóján Kulcsár-Terza József. A parlamenti képviselő az Erdélyi Magyar Szövetség és az RMDSZ egyezsége révén újabb mandátumra pályázhat, az RMDSZ Maros megyei listáján a még biztos befutó harmadik helyen indul.
2020. október 21., 17:182020. október 21., 17:18
Kulcsár-Terza a sajtótájékoztatón mindenkinek megköszönte a támogatást – megemlítette Kövér Lászlót, a magyar országgyűlés elnökét, Mezei János MPP-elnököt, Csomortányi István EMNP-elnököt és a Székely Nemzeti Tanács vezetőit. A politikus felidézte, hogy az MPP múlt heti választmányi ülésén elemezték az önkormányzati választások eredményeit, a párton belüli viszonyokat.
– mondta Kulcsár-Terza. Kifejtette, elhatárolódik az Erdélyi Polgári Mozgalomtól, mert az civil kezdeményezésnek indult, ám a tagok egy része politikai hasznot akar ebből kovácsolni. „Olyan hangokat hallottam, hogy rendezni szeretnék az MPP-ben kialakult helyzetet, ám egy párt belső ügyeit nem egy civil szervezet kell rendezze” – mondta a politikus. Az Erdélyi Polgári Mozgalmat az MPP belső ellenzéke alakította tavaly decemberben, az alapítók között volt Kulcsár-Terza József is, akkor azt mondták, a párton belül szeretnék helyreállítani a törvényességet, majd keretet biztosítani azok számára, akik eltávolodtak az erdélyi magyar politikai szervezetektől. Kérdésünkre Kulcsár-Terza leszögezte, nem ez volt az újabb mandátum ára, az elmúlt négy éves munkája eredményeként került bejutó helyre.
Kifejtette, a „sors hozta úgy”, hogy nem Háromszéken, hanem Maros megyében indul, ez nem azt jelenti, hogy elköltözik Sepsiszentgyörgyről, továbbra is a székelyföldi, az erdélyi magyarság nemzeti ügyeit képviseli majd Románia parlamentjében.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
szóljon hozzá!