
Képünk illusztráció
A személygépkocsik egyre növekvő száma nagy terhet ró a sepsiszentgyörgyi önkormányzatra – a lakószövetségek is a parkolóhelyek hiányát jelölték meg a város egyik legégetőbb gondjaként.
2021. március 24., 15:022021. március 24., 15:02
Antal Árpád polgármester ezzel kapcsolatban elmondta, öt év alatt – 2016 óta – mintegy 4500-zal nőtt a városban beíratott személygépkocsik száma, meghaladva a 22 ezret. Tavaly a járvány és a korlátozások évében 713-mal nőtt a városban beíratott járművek száma, egy évvel korábban pedig 943-mal.
– mutatott rá a polgármester. Hozzátette, a személygépkocsik mellett a városban van még mintegy kétezer haszongépjármű, és a környező falvakból is bejárnak, parkolnak a városban. „Nagyok az elvárások, hogy az önkormányzat oldja meg a parkolási gondokat, de ha folyamatosan vásároljuk a gépkocsikat, már nem lesz közterület, ahol ezek megállhassanak. Ha a gépkocsik száma ilyen ütemben növekszik, megfojtjuk a várost” – mutatott rá Antal Árpád.
Folyamatosan keresik a megoldásokat, beazonosítottak helyszíneket, ahová parkolóházakat lehet építeni, de vannak olyan városrészek, ahol ilyen építményeknek sincs már hely. Az önkormányzat idén saját roncsautó-programot hirdet meg, egymillió lejes keretet különítettek el, felvásárolják a tíz évnél régebbi gépkocsikat, és abban bíznak, ezzel is szabadulnak fel helyek a városban. Közben a saját útjavító céggel a meglevő parkolókat javítják, aszfaltozzák. Tavaly 31 helyszínen újítottak fel parkolót, tömbházak közötti sétányokat, járdákat, összesen egy hektár felületen. Antal Árpád elmondta, ezeket a kis értékű munkálatokat a cégek piaci alapon nem vállalják be, ám ha a saját embereikkel megoldják, az javítja a lakók komfortérzetét.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
Sok, a közelmúltban megjelent videójátékot kenterbe ver a tíz éve megjelent Uncharted: The Thief’s End. A Naughty Dog egyik zászlóshajója a mai napig elképesztő élmény, amihez azóta sem készült folytatás. Visszatekintő.
A Tábor, a Szarkakő és a Béke utcák esővíz-elvezető rendszerében is hasonló szennyeződéseket találtak, mint ami vasárnap délután megjelent a Nagy-Küküllőben – tájékoztat a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Nicușor Dan román államfő szombaton azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy egy Geran-2 típusú orosz drón csapódott be pénteken a galaci tömbházba, amely az ukrán Reni kikötő elleni támadással összefüggő incidens nyomán jutott Románia területére.
Az amerikai szenátus külügyi bizottságának elnöke, Jim Risch republikánus szenátor elítélte szombaton Oroszországot, amiért „felelőtlenül megsértette Románia légterét”.
Az eső sem tántorította el a híveket: több százan gyűltek össze vasárnap délután Büdösfürdőn, ahol Kovács Gergely érsek megáldotta a teljesen újjáépített Boldogságos Szűz Mária Királynő kápolnát, a közösségi összefogás jelképeként.
Habos, fehéres szennyeződést jelent meg vasárnap délután a Nagy-Küküllő székelyudvarhelyi városi parkhoz közeli szakaszán – a helyi rendőrség vizsgálódik az ügyben.
Először szerveztek gyerek- és családnapot vasárnap Nagygalambfalván, amit egyebek mellett egy új játszótér és egy lépcsős vízesés felavatásával ünnepeltek meg. A sátrak között sétálva mindenki kedvére nassolhatott és programokból sem volt hiány.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
1 hozzászólás