
Ígéretesen, de lassan bontakozik ki az állomási tónál kialakított szabadidőközpont
Fotó: Tuchiluș Alex
Jövő nyárra befejeződhetnek a sepsiszentgyörgyi állomási tónál kialakított szabadidős övezetnél zajló munkálatok, akkor nyújthatja a városlakóknak mindazt, amit az önkormányzat eltervezett és amit már nagyon várnak a környékbeliek.
2024. december 18., 14:032024. december 18., 14:03
Noha tavaly nyáron még idén augusztusra tervezték a szabadidőpark befejezését, úgy néz ki, ez még jócskán elhúzódik. A kivitelező már kérte a létesítmény átvételét, az önkormányzat át is fogja venni a közeljövőben, ezután valószínűleg a futópályák és a sportpálya használhatók lesznek – ígérte Tóth-Birtan Csaba sepsiszentgyörgyi alpolgármester.
Jelenleg a tó szigetére épített cukrászdánál dolgoznak, megtörtént már a tetőfedés, a nyílászárók be- és a fűtésrendszer felszerelése, ami lehetővé teszi, hogy a tél folyamán haladjanak a belső munkálatokkal. A 31 férőhelyes cukrászda építését az önkormányzat saját cége, a Sepsi Útépítő Kft. végzi, a befektetés értéke 2,6 millió lej.
A cukrászda belső munkálatai folynak, azok befejeztével lehet a tómedret teljesen feltölteni
Fotó: Tuchiluș Alex
A háromhektáros területen pihenésre alkalmas zöldfelületek, kőből készült gyalogos sétányok, futópályák, valamint kosárlabda- és futballpálya is lehetőséget ad majd a kikapcsolódásra,
A csónakok beszerzésére is a közeljövőben kerül sor, tudtuk meg.
Fotó: Tuchiluș Alex
A régi tó és környékének átalakítása 2021-ben kezdődött el, majd egy időre leállt a fejlesztés, ugyanis az önkormányzatnak hosszas alkudozás után sikerült megvásárolni a tulajdonosoktól a tó szigetét és arra megterveztetni a kis cukrászdát. A teljes beruházás értéke 18 millió lej, amire uniós támogatást is elnyert a város.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
A múlt év végén 6 477 997 aktív egyéni munkaszerződés szerepelt a ReGes/Revisal elektronikus nyilvántartási rendszerben, 249 374-gyel kevesebb, mint egy évvel korábban – derül ki a munkaügyi minisztérium statisztikáiból.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona május végén 227,5 milliárd lej volt, 37 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
szóljon hozzá!