
Számos kedvezményt biztosít a nagycsaládosoknak járó kártya Kézdivásárhelyen
Fotó: Pinti Attila
Harmadik éve lehet igényelni a számos kedvezményt biztosító nagycsaládos kártyát Kézdivásárhelyen. Az iratcsomót december 20-ig kell benyújtani, hívja fel a figyelmet az udvarterek városának önkormányzata.
2022. december 05., 16:562022. december 05., 16:56
A kártya évente újítandó, ám akik már tavaly kiváltották csak a jövedelmet igazoló okiratot, az iskolai igazolást, és az adóbefizetésről szóló bizonylatot kell benyújtsák – tájékoztat az önkormányzat.
A feltétel, hogy a család vagy a gyerekét egyedül nevelő szülő lakhelye vagy tartózkodási helye Kézdivásárhely közigazgatási területe; legalább az egyik szülő vagy nevelő rendelkezzen jövedelemmel, ne legyen adótartozásuk, a gyerekek be kell legyenek íratva valamelyik oktatási intézménybe, az iskolásoknak egy tanévben nem lehet húsznál több igazolatlan hiányzásuk.
A nagycsaládos kártya díjmentes parkolásra jogosít fel a tömbházak között, jár mellé egyéves bérlet az önkormányzat által üzemeltetett nyilvános parkolókba, 50 százalékos kedvezményt szavatol a helyi önkormányzat által működtetett művelődési intézmények és a Deme László Műégpálya bérleteire illetve belépőre, valamint különböző kedvezményeket a sportbázis belépőire.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Tanulságos képsorokat osztottak meg az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Mindkét baki elkerülhető lett volna, na de majd ha tanulunk az esetből, akkor ezután.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
szóljon hozzá!