
A sepsiszentgyörgyi karácsonyi vásár idén is jó hangulatot ígér
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Karácsonyi vásárnak ad otthont idén is Sepsiszentgyörgy. December 14–23. között az ünnepi díszbe öltöző főtéren gazdag program, helyi kézművesek portékái és családbarát foglalkozások várják a látogatókat. A kézművesek december 2-ig jelentkezhetnek.
2024. november 24., 13:372024. november 24., 13:37
A vásár egyik különlegessége, hogy a vásárlási lehetőség biztosításán túlmenően a háromszéki karácsonyi hagyományok bemutatására is hangsúlyt fektetnek. Kézműves foglalkozások, így például
A karácsonyi kirakodóvásárban helyi kézművesek és őstermelők minőségi portékái várják majd a látogatókat, akik kézzel készült ajándéktárgyak, karácsonyi díszek, gasztronómiai különlegességek, házi készítésű sütemények közül válogathatnak, miközben forralt bort vagy teát kóstolgatnak. Az árusok december 2-án éjfélig jelentkezhetnek a kultura.ro weboldalon, ahol regisztrációs űrlap és további információk is elérhetők.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A szervezők gyerekeknek szóló tevékenységekről is gondoskodnak, így természetesen a mesemondás sem marad el.
Ugyanakkor egyéni vagy csoportos produkcióval bárki szerephez juthat a vásár során. Zenés, verses, táncos vagy más műsorszámmal november 25-ig lehet jelentkezni a danciuhelga.kultura@gmail.com e-mail-címen.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!