
A cégnek köszönhetően a félkész ház napok alatt lakhatóvá vált
Fotó: SIC-LA Construct/Facebook
Ismerősök ajánlása alapján szeretné megtalálni azt a sokgyerekes vagy nehéz helyzetben levő családot az egyik háromszéki vállalkozó, aki egy 3000 lej értékű házfelújítási munkálat ingyenes kivitelezését vállalja.
2024. december 08., 15:102024. december 08., 15:10
2024. december 09., 10:532024. december 09., 10:53
A SIC-LA Construct viszonylag fiatal, öt éves múlttal rendelkező cég: kőművesmunkákat, de teljes belső felújítást is vállal, sőt, akár házat is kulcsra készen felépít a 18 fős csapattal. A cég háromezer lejes ajánlata kapcsán felkerestük a cégalapító Tóth-György Botondot.
Az év végi akciójuk lassan hagyománnyá vált, annak ellenére, hogy a négy évvel ezelőtti, 2021-ben bevállalt munkálat elég rossz tapasztalatként él az emlékeiben. Akkor
akinek a lakását a 3000 lejt messze meghaladó költséggel és anyagokkal szinte teljesen felújították. Több építőanyaglerakat is beszállt a hozzávalók biztosításával a jótékonysági akcióba, a tizennyolc fős csapatuk pedig több napig dolgozott a helyszínen – ám
Ennek ellenére következő évben ugyanolyan feltételekkel újból bevállalták a jótékonykodást, akkor egy maksai kisgyerekes házaspárnak segítettek. A fiatalok nem számíthattak a család támogatására, és egy kis félkész házban vágtak neki a télnek.
A fiatal maksai család férfi tagja (jobbról) évek óta jó kollégája a cégtulajdonos Tóth György Botondnak
Fotó: SIC-LA Construct/Facebook
Ismét sokkal nagyobb lett az elvégzett munka értéke, mint 3000 lej, kalákában a falubeliek is besegítettek, a közösségi hálón közzétett felhívás nyomán rengeteg magánszemély adományából a lakást sikerült teljesen felszerelni háztartási gépekkel, bútorral; de ruhaneműt is sokan adományoztak. Szép fejleménye az akciónak, hogy
Harmadik évben a lécfalvi parókiának a felújítására vállalkoztak, mivel akkor került oda egy frissen végzett lelkész, ám éppen odaköltözése előtt a parókia épülete leégett. És ismét nyugodtan és hálatelt szívvel várhatta a karácsonyt egy fiatal.
A kiírás idén is ugyanúgy szól: 3000 lej értékű munkálat a rászorulónak.
Nemcsak Tóth-György Botond gondolt arra, hogy a jótékonykodik, a dálnoki búvártó fiatal tulajdonosa
A búvárkodás igencsak drága hobbi, Szabó Kolos azonban az idei sportnapokkor jólesően tapasztalta, mekkora élményt jelentett a gyermekeknek a merülés (ami akkor ingyenesen kipróbálható volt a főtéren felállított medencében).
Nagy élmény lehet kipróbálni a búvárkodást
Fotó: Szabó Kolos/Facebook
A teljes felszereléssel végzett háromórás merülésekre nyáron többnyire a dálnoki tóban, télen a brassói akvaparkban kerül sor. A felajánlás most arról szól, hogy Szabó Kolos
Ahhoz, hogy valakinek része legyen benne, egy levélben kell bizonyítania, hogy valóban elszánt és nagyon kívánja a búvárkodást. Szabó Kolosnak a következő címre lehet eljuttatni a javaslatokat vagy motivációs leveleket: kolos@mylake.ro.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
szóljon hozzá!