
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
További harminc napig a belügyminisztérium fennhatósága alatt maradnak a helyi rendőrségek, így egyelőre nem kerülnek vissza az önkormányzatokhoz.
2020. június 18., 16:462020. június 18., 16:46
2020. június 18., 16:512020. június 18., 16:51
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere emlékeztetett, hogy a Megyei Jogú Városok Szövetségének képviselői a múlt heti találkozón kérték a kormánytól, függetlenül attól, hogy meghosszabbítják vagy sem a veszélyhelyzetet, a helyi rendőrségek kerüljenek vissza az önkormányzatok fennhatósága alá. Akkor erre
Semmilyen érv nem szól amellett, hogy továbbra is a belügyminisztériumnál maradjanak a helyi rendőrségek, hiszen eddig az intézményes karanténoknak otthont adó ingatlanokat védték, ám ezek már megszűntek, így teljesen értelmetlenné vált, hogy fenntartsák a korábbi helyzetet – részletezte a polgármester. Hangsúlyozta, a helyi rendőröket továbbra is az önkormányzatok költségvetéséből fizetik.
– összegezte az elöljáró. Hozzátette, közben hónapok óta a helyi rendőrök nem tudják ellátni a közösségek számára fontos feladataikat. Megszűnt az ellenőrzés az építkezési, környezetvédelmi kihágások terén.
Nem a bevételek szempontjából fontos a fizetéses parkolás, hanem a rendszerezés miatt: hiába van ingyen a parkolás, ha nem lehet parkolóhelyet kapni – részletezte Antal Árpád, hozzáfűzve, a fizetéses parkolás ellenőrzését nem tudják más alkalmazottakra bízni, mert a bérletek esetében a helyi rendőrségnek van berendezése, amivel ezeket követi.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
1 hozzászólás