
Fotó: Jénáki Csongor
Termetes hím medvét ütött el szerda este egy teherautó Lemhény közelében: a járműben jelentős anyagi kár keletkezett, a vadállat pedig elpusztult, de szerencsére személyi sérülés nem történt.
2024. február 23., 10:322024. február 23., 10:32
A medvegázolás szerdán késő este történt Lemhény közelében. A nagyvad – amely valószínűleg a falu közelében még megmaradt két-három kukoricatáblára járt be – közel 300 kilogrammos volt, így a Vráncsa megyei férfi vezette teherautó alaposan megrongálódott, alig ért el a legközelebbi parkolóig – tudtuk meg Jénáki Csongor lemhényi polgármestertől.
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség/Facebook
Noha a sofőr kártérítésre nem számíthat, és így marad a jelentős kárral, mégis szerencséje volt, hogy teherautóban ült: egy személyautó utasai talán nem élték volna túl az állattal való ütközést – magyarázta a településvezető.
A gázolás után egyébként a szokásos eljárás következett: a helyszínre kiszállt a polgármesterből, állatorvosból, a környezetvédelem és a környezetőrség, valamint a vadásztársaság képviselőjéből álló bizottság, megállapították, hogy a medve elpusztult, majd másnap az égetőbe szállították az állat tetemét.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
szóljon hozzá!