
A térképen megjelölték, hogy eddig hol bukkantak fel a medvék
Fotó: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
A Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatának környezettudományi szakán tanulók térképen jelölték be azokat a helyszíneket, ahol az elmúlt harminc napban medvével találkoztak a város környékén, illetve ahol medve jelenlétére utaló nyomokat találtak.
2018. július 22., 13:552018. július 22., 13:55
2018. július 22., 15:542018. július 22., 15:54
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat ugyanakkor arra figyelmezteti a városlakókat, hogy ha az erdőket járják, kirándulnak, gombásznak, legyenek fokozottan körültekintők, hogy elkerüljék a medvékkel való találkozást.
– hívja fel a figyelmet Csákány László, a Szemerja-Görgő Egyesített Közbirtokosság elnöke. A város körüli erdőkben nem ajánlatos egyedül bóklászni, hangosan, zajt csapva kell járni, így elkerülhető a medvével való találkozás.
Mint arról beszámoltunk a napokban a Facebookon osztotta meg egy gazda, hogy a város határában egy vezérkost marcangolt szét a medve.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
szóljon hozzá!