
Fotó: Tusnádfürdő/Facebook
Egy anyamedve három bocsával tört be a tusnádfürdői polgármester garázsába keddre virradóan. A vadak jelentős károkat okoztak.
2021. június 22., 12:592021. június 22., 12:59
2021. június 22., 16:292021. június 22., 16:29
Egy anyamedve három bocsával tört be Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester garázsába. A nagyvad és bocsai a garázs üvegajtaját betörve jutottak be az ingatlanba, ahol élelem után kutatva jelentős anyagi károkat okoztak.

Medveészlelés miatt tizennyolc alkalommal riasztották a rendőröket és a csendőröket Hargita megyében a román pünkösdi hosszú hétvége alkalmával. A hívások jellemzően Tusnádfürdőről futottak be, ahol károkat is okozott a nagyvad – számol be a Hargita megyei csendőrség sajtóosztálya.
A polgármester elmondása szerint az éjszaka folyamán semmit nem észlelt a történtekből, csupán másnap reggel szembesült a helyzettel, és a térfigyelő kamerák felvételeiből tudta meg, hogy pontosan mi is történt.
Fotó: Tusnádfürdő/Facebook
Mint Butyka Zsolt az Agerpresnek elmondta, a vadak kárt tettek mindenben, amit a garázsban találtak, egy fagyasztóban élelem is volt, amihez szintén megpróbált hozzáférni a medve, de nem sikerült kinyitnia.
A polgármester kifejtette, továbbra is a megoldáson dolgoznak, törekszenek a medve lakatlan területre való áthelyezésére, Tusnádfürdőn ugyanis mintegy 35 alkalommal fordult már elő hasonló eset, amikor házba, panzióba vagy vendéglátóipari egységekbe tört be az élelem után kutató nagyvad.
Fotó: Tusnádfürdő/Facebook
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
1 hozzászólás