
Fotó: Pinti Attila
Rendkívüli tanácsülésen sikerült pénteken megszavaznia Gyergyószentmiklós önkormányzati képviselő-testületének a város 2021-es költségvetésének kiigazítását. Először csütörtökön döntöttek volna erről, végül két határozattervezetet levettek napirendről.
2021. október 29., 14:132021. október 29., 14:13
A péntek reggelre összehívott rendkívüli tanácsülésen – 13 önkormányzati képviselő jelenlétével – a testület kinevezte a gyergyószentmiklósi közoktatási intézmények igazgatói és aligazgatói állásainak betöltésére kiírt versenyvizsgák szóbeli szakaszának értékelő bizottságába a küldötteket. A versenybizottság tagjaként az önkormányzat tanügyi bizottságának elnökét és titkárát – Kolcsár Bélát és Barabás Orsolyát – nevezték ki.
A város 2021-es költségvetésének kiigazításáról szóló határozattervezet kapcsán Csergő Tibor András polgármester terjesztett elő módosításokat. A városvezető elmondta, ezeket a kiigazításokat, módosításokat, átütemezéseket október végéig lehet megtenni, tehát mindenképp tárgyalni kell a kérdést.
amit a Figura Stúdió Színház fizetési alapjára, valamint az intézmény saját felhasználású költségeinek fedezésére fordíthatnak.
A költségvetés-módosítás eredményeként a város a Gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közműnek 287 ezer lejt ítéltek meg alkatrészvásárlásra, valamint további 305 ezer lejt a fűtőmű főkazánjának automatizálására. A Vitalissima Kft.-nek és a lombtalanítási akció megszervezésére, lebonyolítására összesen 260 ezer ezer lejt különítettek el, 400 ezer lejt pedig területvásárlásra, amellyel többek között a város szárhegyi kijárata felőli részen a terelőút megépítésére vásárolna területet az önkormányzat.
A gyergyószentmiklósi oltóközpont működtetésére és az iskolai rendelőknek 42 ezer lejt, az oltóközpontnál a szerződéses viszonyban lévők kifizetésére további 78 ezer lejt különítettek el. A koronavírus negyedik hullámában az egyik legfontosabb téma – amelyet szintén tárgyalt a testület – a városi kórház számára egy újabb oxigénállomás beszerzése. Ennek fontosságát Fülöp Enikő kórházmenedzser részletezte. Elmondta,
Oda jutottak, hogy kétnaponta a meglévő mennyiséget palackokkal is ki kell egészítsék. Tarthatatlan ez az állapot – fogalmazott Fülöp Enikő. Azért, hogy egy újabb állomással tudják a még garanciában lévőt bővíteni, a városi tanácsnak jóvá kell hagynia, hogy a kórház beruházást indítson. Az egészségügyi intézménynek megvan erre az anyagi fedezete, a szükséges 1 millió 72 ezer lej, ezt csoportosították át. Gyergyószentmiklós város 2021-es költségvetés-kiigazítását második nekifutásra egyöntetű, 13 szavazattal hagyta jóvá a testület.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
szóljon hozzá!