
Fotó: Sztárban sztár leszek!/TV2
A csíkszeredai Szakács Szilvia második helyezett lett a Sztárban sztár leszek! tehetségkutató műsor második évadában vasárnap. A műsor zsűrije dicsérő szavakkal bátorította a lányt mindvégig, a tévénézők pedig szavazataikkal második helyezésig juttatták.
2021. november 22., 10:462021. november 22., 10:46
2021. november 22., 11:202021. november 22., 11:20
A mindössze 16 éves csíkszeredai lány hét élő adást követően jutott a vasárnapi döntőbe, tegnap pedig négy másik versenytársával a TV2 csatorna utolsó élő show-jában az első helyért lépett színpadra.
A döntőben minden versenyző két produkciót – egyénit és duettet – adott elő, Szilvia először Lara Fabian I Will Love Again című slágerét énekelte. Mestere, Köllő Babett meghatódva beszélt Szilviáról, Pápai Joci szerint mindent megtett, hogy a döntőben állhasson, és kora ellenére felnőtt a feladatokhoz a műsor alatt. Ezt követően Rácz Gergő oldalán a Mostantól című dalt adta elő, amikor a zsűri ismét elismerő szavakkal biztatta.
Fotó: Sztárban sztár leszek!/TV2
Az utolsó adásban a zsűritagok nem adtak pontokat a produkciókat követően, csakis a nézők szavazata döntötte el az öt versenyző helyezését.
Szilvia láthatóan nagyon izgult az eredményhirdetés előtt, majd könnyeivel küszködve mondott mindenkinek köszönetet.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
3 hozzászólás