
Fotó: György Árpád Botond
Bemutatják György Árpád Botond A város és igazságszolgáltatása Marosvásárhely a 17. században című kötetét csütörtökön 18 órától a marosvásárhelyi Teleki Tékában.
2025. február 18., 09:262025. február 18., 09:26
2025. február 18., 09:272025. február 18., 09:27
Marosvásárhely történetének egy keveset kutatott szeletére fókuszáló könyvet mutatnak be február 20-án, csütörtökön 18 órától a Teleki Téka olvasóteremében.
György Árpád Botond a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Történelem és Filozófia Karán működő Kolozsvári Magyar Történeti Intézet munkatársának első, A város és igazságszolgáltatása Marosvásárhely a 17. században című kötetével ismerkedhet meg a nagyközönség Győrfi Zalán, a Maros Megyei Múzeum munkatársa kalauzolása által.
A fiatal kutató által feltárt esetek a város mindennapi életbe is betekintést nyújtanak, érdekes lenyomatai a kornak.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!