
Fotó: György Árpád Botond
Bemutatják György Árpád Botond A város és igazságszolgáltatása Marosvásárhely a 17. században című kötetét csütörtökön 18 órától a marosvásárhelyi Teleki Tékában.
2025. február 18., 09:262025. február 18., 09:26
2025. február 18., 09:272025. február 18., 09:27
Marosvásárhely történetének egy keveset kutatott szeletére fókuszáló könyvet mutatnak be február 20-án, csütörtökön 18 órától a Teleki Téka olvasóteremében.
György Árpád Botond a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Történelem és Filozófia Karán működő Kolozsvári Magyar Történeti Intézet munkatársának első, A város és igazságszolgáltatása Marosvásárhely a 17. században című kötetével ismerkedhet meg a nagyközönség Győrfi Zalán, a Maros Megyei Múzeum munkatársa kalauzolása által.
A fiatal kutató által feltárt esetek a város mindennapi életbe is betekintést nyújtanak, érdekes lenyomatai a kornak.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
szóljon hozzá!