Hivatalába iktatták Harasztkerék új lelkészét

Új lelkész került február elsejétől a harasztkereki gyülekezetbe, akit a napokban iktatott be hivatalába a Marosi Református Egyházmegye esperese, Lőrincz János. Ezzel remélhetőleg helyreáll a rend a gyülekezetben, amely éppen a lelkészválasztás miatt bomlott meg.

Gligor Róbert László

2015. március 18., 12:392015. március 18., 12:39

A szilágysomlyói születésű, 35 éves Nagy István személyében új lelkipásztora van a harasztkereki református gyülekezetnek. Nagy István 2003-ban végezte a teológiát, öt évet a szilágysági Menyőn, hat és fél évet a mezőségi Magyarszováton szolgált, és néhány hete érkezett Harasztkerékre háromgyermekes családjával. Vasárnap délután telt templomban iktatta be hivatalába az egyházmegye esperese, majd az eddigi beszolgáló lelkész átadta neki a Bibliát, kulcsot és pecsétet. Ezek szimbólumok: a Biblia Isten igéjét és az igehirdetést, a kulcs az egyház iránti, a pecsét pedig az adminisztratív felelősséget jelképezi.

Rövid ittléte ellenére Nagy István úgy látja, Harasztkerék a Nyárádmente egyik legerősebb református gyülekezete és faluközössége. Ez abban is megmutatkozik, hogy amióta itt szolgál, a templom mindig tele van, ami persze a kezdeti eufóriának is betudható. Ami azonban meglepte, hogy az ifis foglalkozásokon negyven körüli számban jelennek meg a fiatalok, ami sokat elmond a gyülekezetről: itt van jövő, van akivel dolgozni.

Az új lelkész nem tűzött ki új feladatokat, ugyanazokat szeretné ellátni, mint az előző gyülekezetekben: a gyerekekkel és fiatalokkal való munka, gyülekezetépítés, minden korosztály átfogása, továbbá a legnehezebb, de stratégiai munkának tartja a gyülekezet látogatását. A gyülekezetnek is vannak elvárásai vele szemben és ezeket vállalta is: a fiatalokkal való rendszeres foglalkozás, a virrasztókban és toron való megjelenés.

A lelkészválasztás körüli néhány hónapos huzavona egyik szereplője Ákosfalva polgármestere, a faluban élő Osváth Csaba volt. Úgy érzi, most új fejezet kezdődhet, amelyre nagy szükség is van. Gyülekezeti tagként és elöljáróként is támogatni fogja mindazok törekvéseit, akik az egyházért, a közösségért tesznek, és köszönetet mond mindazoknak, akik a lelkészválasztás ügyébe bekapcsolódtak. Az önkormányzat ezután is együttműködik az egyházakkal, hogy együtt tervezzék a a jövőt, együtt érvényesítsék a közösség óhaját. A lelkész munkájához kitartást és áldást kíván, és úgy érzi: ha együtt tudnak a közösség elé kiállni, az bizalmat előlegez mindkettőjük munkájához.

Harasztkeréknek hónapokig nem volt új lelkésze, miután a nyugalmazott lelkipásztor helyére nem sikerült újat választani. A konfliktus oka az volt, hogy a gyülekezet nagy része ragaszkodott egy előre kiszemelt lelkészhez, akinek faluba hívását azonban az egyházi rendszabályzat nem tette lehetővé.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 05., szerda

Teljesen kiégett egy kisteherautó Marosvásárhelyen, egy ember megsérült

Kiégett egy kisteherautó szerdán Marosvásárhelyen. A tűzben a jármű teljesen megsemmisült, a lángok egy közeli házban és egy másik autóban is károkat okoztak, egy férfit pedig kórházba szállítottak.

Teljesen kiégett egy kisteherautó Marosvásárhelyen, egy ember megsérült
Hirdetés
2026. augusztus 05., szerda

Megduplázódott a fogyasztás, leállítják a vízszolgáltatást Szászrégenben

A szászrégeni Kerekerdőben található víztározók biztonsági szintjének helyreállítása érdekében szerda délutántól szinte egy egész napig szünetel a vízszolgáltatás a város több pontján.

Megduplázódott a fogyasztás, leállítják a vízszolgáltatást Szászrégenben
2026. augusztus 05., szerda

Nevenincs köztisztasági vállalatot hoznak létre Marosvásárhelyen?

A marosvásárhelyi városháza úgy hozott létre egy köztisztasági vállalatot, hogy nevét nem védte le – állítja Dan Mașca képviselő, aki lefoglalta a város által kiválasztott Cleanserv nevet. Kovács Mihály Levente alpolgármester cáfolja az állításokat.

Nevenincs köztisztasági vállalatot hoznak létre Marosvásárhelyen?
2026. augusztus 04., kedd

Hét és fél milliós igényre jutott 2,27 millió lej

Megemelte a marosvásárhelyi önkormányzat a sportpályázatok keretét, de a klubok és egyesületek által igényelt több mint 7,6 millió lejhez képest így is jóval kevesebb pénz jut támogatásra. A tanácsosok a kulturális pályázatok ügyében is döntöttek.

Hét és fél milliós igényre jutott 2,27 millió lej
Hirdetés
2026. augusztus 04., kedd

Három autó ütközött össze Szászrégenben

Három ember sérült meg kedd reggel Szászrégenben közúti balesetben, egyiküket a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk a roncsok közül.

Három autó ütközött össze Szászrégenben
2026. augusztus 04., kedd

Nem büntetés, csak a napi illeték – útdíjjal fedezi a kamionforgalom okozta károkat Nyárádszereda

Az autópálya-építés nyomán megnövekedett forgalom következtében tíz nap alatt mintegy 2800 kamion halad át Nyárádszeredán. A település ezért napi 106 lejes útdíjat vezetett be a nehézgépjárművekre, hogy részben fedezze az utak javításnak költségeit.

Nem büntetés, csak a napi illeték – útdíjjal fedezi a kamionforgalom okozta károkat Nyárádszereda
2026. augusztus 03., hétfő

Nem bírja a hálózat a megnövekedett fogyasztást, vízkorlátozást vezettek be a Mezőségen

Vízkorlátozást vezettek be több mezőségi településen, mert a kánikulában jelentősen nőtt a fogyasztás, és a hálózat nem bírja a terhelést. Bár a folyók vízszintje csökkent, Maros megye többi részén elegendő vizet tudnak biztosítani a lakosság ellátásához.

Nem bírja a hálózat a megnövekedett fogyasztást, vízkorlátozást vezettek be a Mezőségen
Hirdetés
2026. augusztus 03., hétfő

A tömbházak között is fizetős lesz a parkolás

Százhetvenöttel bővítik a fizetős parkolóhelyek számát Marosvásárhelyen, a Székely vértanúk emlékmű környékén is díjkötelesek lesznek a parkolók.

A tömbházak között is fizetős lesz a parkolás
2026. augusztus 02., vasárnap

Két autó ütközött Nagysármáson, hét ember érintett a balesetben

Közúti balesethez riasztották vasárnap délután a nagysármási tűzoltókat. Két személygépkocsi ütközött, melyekben összesen 7-en utaztak.

Két autó ütközött Nagysármáson, hét ember érintett a balesetben
2026. augusztus 02., vasárnap

Nem végleges a nyolcadikos döntés az iskolaválasztásnál

Lezárult a középiskolai iratkozás első szakasza, de a nyolcadik osztály végén meghozott döntés nem végleges. A pályaválasztás fontos állomás, ugyanakkor később is lehet irányt váltani.

Nem végleges a nyolcadikos döntés az iskolaválasztásnál
Hirdetés