
Fotó: Gligor Róbert László
Az 1965-ben született helyiek találkozóját tartották szombaton Csíkfalván.
2015. szeptember 06., 13:152015. szeptember 06., 13:15
2015. szeptember 06., 16:432015. szeptember 06., 16:43
Az ötven évvel ezelőtt születettek a községházán gyülekeztek, a találkozás, viszontlátás, kézfogás pillanatai után kötetlen beszélgetés, emlékidézés folyt. A község polgármestere, Balogh István is köszöntötte az ünneplőket, akik évtizedekkel ezelőtt nagy tervekkel, álmokkal indultak el az életbe.
Az ünneplés a református templomban folytatódott, ahol Kerekes József lelkipásztor imádkozott Isten áldásáért, hogy meg tudják köszönni a megtett utat, de tovább is tudjanak menni azon az úton, amelyet Ő rendelt számukra.
A lelkész iskolai emlékeket idézve névsort olvasott, miközben meggyújtottak egy-egy szál gyertyát három kortársuk emlékére, akik már nem lehetnek többé az ünneplőkkel.
Az ötvenévesek nevében Pásztor István mondott köszöntőt, az életet lépcsőhöz hasonlítva: legalján pólyás csecsemő, tízévesen kislány, kisfiú, húszévesen szép lány és katonának induló legény, harmincason fiatal pár, negyvenesen életerős család. Az ötven év a legfelső lépcsőfok, derék asszony, őszülő férfi, ölében unokával. És innen már csak lefele lehet menni, amíg Isten rendeli.
Az ünneplőket egy-egy szál rózsával köszöntötték a templom ajtajában, majd a világháborús hősök emlékművénél helyezték el az emlékezés koszorúját az itthoniak és hazatérők.
Az államnak nem számítanak a munkások, a mezőgazdászok és az élelmiszer-termelés? – tette fel a kérdést az Azomaros vegyipari kombinát szakszervezeti vezetője hétfői sajtótájékoztatóján, ahol bejelentette: szerdán Bukarestbe mennek tiltakozni.
Bankkártya-adatok másolására alkalmas eszközöket foglaltak le hétfői házkutatásaik során Maros megyében a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) munkatársai, akik három ember ellen indítottak nyomozást az ügyben.
Tízszázalékos költségcsökkentést kér a tanügyminisztérium az iskolán kívüli tevékenységeket biztosító intézményeknél, ami állások megszüntetését és ingyenes foglalkozások leállását is hozhatja.
Üzembe helyezték az új jelzőlámpát Marosszentgyörgyön az Észak utca és Kápolna utca kereszteződésénél hétfőn.
Kigyulladt lakóházban vesztette életét egy férfi vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei Csatófalván.
Mintegy 150 négyzetméteren pusztított a tűz vasárnapra virradóra egy kibédi lakóháznál, ahol a melléképületek is lángba borultak. Egy nőt a helyszínen pánikroham miatt kellett ellátni.
Egy mikrobusz és egy személyautó ütközött szombat este Sáromberkén. A mikrobuszban hét kiskorú és két felnőtt utazott, könnyebb sérülésekkel szállították őket a marosvásárhelyi kórházba.
Marosvásárhelyen naponta több tízezer jármű robog át, a mérések szerint a város zajterhelése szinte kizárólag a közúti forgalomból ered. Egy tanulmányból az is kiderült, melyek a legzajosabb utcák, és mit tehet a város a zajszennyezés ellen.
Drágítják a fizetős parkolás díjait Marosvásárhelyen, az új árak április 20-tól lépnek életbe a helyi tanács döntése alapján.
Előzetes letartóztatásba helyeztek két embert, miután több mint 13 kilogramm kannabiszt tartalmazó csomagot akartak átvenni Maros megyében.
szóljon hozzá!