Megegyezett az RMDSZ és az USL Marosvásárhelyen

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Szociálliberális Unió megegyezésének köszönhetően a két alakulat jelöltjei foglalhatják el a két marosvásárhelyi alpolgármesteri széket. Az RMDSZ részéről Józsa Tibor, míg az USL részéről Ioana Ciatlăuş kapta meg a szükséges számú szavazatot az önkormányzati képviselőktől.

Fancsali Attila

2012. június 22., 17:582012. június 22., 17:58

2012. június 22., 18:132012. június 22., 18:13

Pénteken tartotta alakuló ülését a marosvásárhelyi önkormányzat. Elsőként Dorin Florea tette le a hivatali esküt, majd a tanácstagok javasolhattak személyeket az alpolgármesteri tisztségekre. A Szociálliberális Unió képviselője, Sebastian Pui Ioana Ciatlăuşt nevesítette, míg az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke, Benedek István Józsa Tibort. Ioana Roman, a Szövetség Maros Megyéért képviseletében Bakos Leventét és Claudiu Maior alpolgármestert javasolta a tisztségekre. Előbbi szót kért, és megjegyezte, viccként kezeli az ügyet, és nem kíván versenybe szállni az alpolgármesteri székért. Az önkormányzati képviselők által leadott huszonkét szavazatból Ioana Ciatlăuş tizenötöt szerzett meg (a lehető legtöbbet, mivel az RMDSZ-nek és az USL-nek összesen tizenhat képviselője van, de Gombos Csaba hiányzott az ülésről), míg Józsa Tibor tizennégyet (egyvalaki az RMDSZ vagy az USL részéről Claudiu Maior leköszönő alpolgármesterre szavazott).

Az ülést követően Józsa Tibor elmondta, reméli eredményesen együtt tud majd működni a végrehajtó testületben a polgármesterrel és a másik alpolgármesterrel. „Ioana Ciatlăuşt még nem ismerem. A polgármesterrel már dolgoztam együtt, akkor jó volt a kapcsolatunk, remélem ezután is jó lesz, de ez persze tőle is függ. Az egyéni és pártérdekeket félre kell tennünk, és a városért kell tevékenykednünk” – mondta az alpolgármester. Ioana Ciatlăuş megígérte, hogy minden egyes lépésénél a városlakók érdekeit tartja majd szem előtt.

Dorin Florea a szavazást követően megjegyezte, a jövőben is számít majd Csegzi Sándorra és Claudiu Maiorra mint a segítőire.

Telt ház a tanácsteremben

Az önkormányzati képviselők rokonai, párttársai is megjelentek a tanács alakuló ülésén. A „kakasülőn”, ahol az ülések idején a sajtósok foglalnak helyet egy tűt sem lehetett leejteni, az újságírók, akiknek a feladata a lakosság tájékoztatása, nem kaphattak ott helyet. A tanácsterembe nem mehettek be, így székek helyett a „kakasülő” lépcsőire kényszerültek leülni, ahonnan sem látni, sem hallani nem lehetett, mivel az ott elhelyezett hangszórót a körülötte munkálkodók hosszas próbálkozás után sem tudták beindítani.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 24., péntek

Hétvégén startol a City in the Park nyári rendezvénysorozat

Kezdődik a City in the Park programsorozat Marosvásárhelyen a Cserealja Parkban, ahol egész nyáron, minden szombaton ingyenes programokkal várják a családokat és minden korosztályt.

Hétvégén startol a City in the Park nyári rendezvénysorozat
Hirdetés
2026. július 24., péntek

Forgalomkorlátozás lesz a 15-ös országúton Marosvásárhely és Szászrégen között

Forgalomkorlátozásra kell számítani szombaton és vasárnap a 15-ös országúton, Marosvásárhely és Szászrégen között, a sáromberki vasúti felüljárónál.

Forgalomkorlátozás lesz a 15-ös országúton Marosvásárhely és Szászrégen között
2026. július 24., péntek

Ismét összegyűjtik a nagyméretű, textil- és veszélyes hulladékot Marosvásárhelyen

Minden városrészben három napig lesznek elérhetőek a speciális konténerek, ahová kivihetik a nagyméretű, textil- és veszélyes hulladékokat a lakók július 22-e és augusztus 31-e között.

Ismét összegyűjtik a nagyméretű, textil- és veszélyes hulladékot Marosvásárhelyen
2026. július 24., péntek

Hetven év képekben – jubileumi kiállítás készül a Bolyai iskolában

Idén ünneplik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum névadásának hetvenedik évfordulóját. Az alkalomból az elmúlt hét évtizedet felölelő fotókiállítás is szerveznek. A szervezők várják a fotókat az iskola öregdiákjaitól, egykori tanáraitól.

Hetven év képekben – jubileumi kiállítás készül a Bolyai iskolában
Hirdetés
2026. július 23., csütörtök

Verekedéssé fajult a vita a volt szerelmes pár között

Ittas állapotban verekedett össze egy volt szerelmes pár csütörtök délután egy marosvásárhelyi tömbház alagsorában. A nőt kórházba, a férfit a rendőrőrsre szállították.

Verekedéssé fajult a vita a volt szerelmes pár között
2026. július 23., csütörtök

Ittasan, jogosítvány nélkül okozott balesetet, majd elmenekült

Őrizetbe vettek a szászrégeni közlekedésrendészek egy 20 éves fiatalt, akit több közlekedési bűncselekmény elkövetésével gyanúsítanak, miután ittasan és jogosítvány nélkül okozott balesetet, majd elhagyta a helyszínt.

Ittasan, jogosítvány nélkül okozott balesetet, majd elmenekült
2026. július 22., szerda

Gázvezetéket rongált meg egy autó Ádámoson

Közúti baleset történt szerdán este a Maros megyei Ádámos községben, egy személygépkocsi megrongált egy gázbekötő vezetéket.

Gázvezetéket rongált meg egy autó Ádámoson
Hirdetés
2026. július 22., szerda

Zöld utat kap a vegyipari kombinát felvásárlása?

A Versenytanács vizsgálja azt az ügyletet, amelynek keretében a Romgaz átvenné a nitrogénalapú műtrágyákat gyártó és forgalmazó Azomureș vagyonát és tevékenységét – közölte szerdán a versenyhatóság.

Zöld utat kap a vegyipari kombinát felvásárlása?
2026. július 22., szerda

Ballagás a Vártemplomban: 240 új magyar orvos és egészségügyis vehette át diplomáját

A Vártemplomban búcsúztatták szerdán a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar karának 240 végzősét. A végzősök díszoklevelet vettek át, majd a leendő magyar egészségügyi dolgozók letették az orvosi etika alapjait képező hippokratészi esküt is.

Ballagás a Vártemplomban: 240 új magyar orvos és egészségügyis vehette át diplomáját
2026. július 22., szerda

Baleset után lángra kapott egy autó, a sofőr megsérült

Kigyulladt egy személyautó egy közúti balesetet követően kedden a 14A jelzésű országúton, Őrhegy Meggyes felőli bejáratánál.

Baleset után lángra kapott egy autó, a sofőr megsérült
Hirdetés